Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesinden İngilizce Festivali

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi SKS Çalıştay Salonunda düzenlenen ilimizde İlk kez Etkinlik Tabanlı İngilizce Festivali programı gerçekleştirildi.

Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesinden İngilizce Festivali

İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt, okul yöneticileri, 20 İngilizce öğretmeni ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Ahmet Aydoğdu, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Ahmet Aydoğdu, “English Fest 19” isimli çalıştayın ilimiz merkezinde bulunan 20 ortaokulun İngilizce öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildiğini ifade ederek programa destek veren Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne, katılımcılara ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti.
Ardından selamlama konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt yaptığı açıklama da: “Dünyanın hızlı değişikliklerle şekillendiğini yeni iletişim yollarının açılmasıyla ülkeler arasında adeta sınırlar kalktı. Bu esaslı değişiklik bugünden yarına hazırlıklarımız ve gelişim materyallerimizi de yenileme, geliştirme zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır. Yabancı dil becerimizle birlikte bilimden teknolojiye, sanat dallarından ekonomiye ve eğitime, alanımızda sağladığımız başarılarla ana sütü gibi olan Türkçemizi de korumayı, geliştirmeyi sağlayacaktır.” dedi.
Konuşmaların ardından Okul Rehber Öğretmeni Esma Yalçıner, okulda yürütülen çalışmalar, okul başarıları ve yürütülen projeler hakkında katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu.
Etkinlik Tabanlı İngilizce Festivali; KAHOOT, TARSIA, KAMISHIBAI, SİMON SAYS gibi uluslararası eğitim araçları ile gerçekleştirilen etkinliklerle devam etti. Eğitici etkinliklerin sonunda katılımcı öğrenciler İngilizce şarkı yarışmasında, performanslarını sergilediler. Programda görev alan Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi hazırlık sınıfı öğrencileri organizasyonun her aşamasında yer alarak performansları ile göz doldurdular.
Program, katılımcı öğretmen ve öğrencilere belge verilmesi ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285