O Projeye Karaman'dan 3 Kişi Katıldı

Yunanistan, Lefkada’da gerçekleştirilen projeye Karaman’dan 3 kişi katılım gösterdi.

O Projeye Karaman'dan 3 Kişi Katıldı

Erasmus+ kapsamında kabul edilen ve Karaman Gençlik Kulübü’nün proje ortağı olarak yer aldığı Erasmus Eğitim Kursu projesine Karaman Gençlik Kulübü’nden 3 gençlik lideri katılım gösterdi.

1-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Yunanistan’ın Lefkada adasında gerçekleştirilen “Bağlan ve Harekete Geç (Connect & Act)” isimli eğitim kursu projesine Avusturya, Aruba, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Ermenistan, Fransız Guyanası, İtalya, Polonya, Romanya, Tunus, Türkiye ve Ürdün’den gelen gençlik çalışanları, eğitimciler, akademisyenler, gençlik liderleri ve gençlik çalışmalarında deneyimli gençler katılım sağladı.

Karaman Gençlik Kulübü Derneği’nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Eğitim kursu, gençler için gerçek ve sanal gençlik mekanları oluşturma ve bu doğrultuda gençlik çalışmalarının kapasitesini artırmayı amaçlamıştır. Eğitim kursu çalışmaları yaygın öğrenme metotlarına ve katılımcılık ilkelerine dayalı faaliyet ve çalışmaları kapsamıştır. Bu çerçevede, gerçek ve sanal gençlik mekanlarının geleceği, genç bireylerin karar verme süreçlerine katılımı, katılımcı bir bakış açısıyla gençlik projelerinin ve mekanlarının tasarımı ve yönetimi, sosyal katılım, yeşil ve dijital dönüşüm bağlamında gençlik mekanları, ilgili araçların tasarımı ve üretimi üzerine eğitimler düzenlenmiştir.

Ayrıca, düzenlenen kültürlerarası tanıtım programında, katılımcı ülkeler kendi yerel yiyecek ve içeceklerini birbirlerine ikram ederek hem ülkeler hakkında bilgileri öğrenilmiş hem de kültürlerarası etkileşim sağlanmıştır. Karaman’dan katılan ekip ise hem Türkiye’ye hem de Karaman’a özgü yiyecek ve içecekleri diğer ülkelerden gelen temsilcilere hem tanıtmış hem de ikram etmiştir.

Karaman Gençlik Kulübü Derneği, bu yıl ki 11. Erasmus projesi ile Karaman’dan toplamda 48 gencin, gençlik çalışanın, eğitimcinin, akademisyenin Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde Erasmus projelerine katılımını sağlamıştır. Böylelikle hem gençlik alanında çalışanların profesyonel gelişimine ve gençlik çalışmalarının kalitesinin artırılmasına hem de Karaman ilinin uluslararası mecralarda tanınırlık ve bilinirliğine katkılarda bulunmuştur. Bu kapsamda çalışmalar yıl boyu devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284