banner329

Ödüllü Robotlar Görücüye Çıktı

TÜBİTAK tarafından desteklenen 4006 Bilim Fuarlarında öğrencilerin danışman öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları ilginç tasarımlar, materyaller ve çalışmalar sergilenmeye devam ediyor.

Ödüllü Robotlar Görücüye Çıktı

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (TÜMTAL) öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK Bilim Fuarında yarışmalar için hazırlanan projelerin tanıtımı yapıldı. Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında açılan fuara İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, Millî Eğitim Şube Müdürü Haşim Tunca, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Açılışın ardından İl Müdürü Çalışkan ve beraberindekiler stantları gezerek çalışmalar hakkında öğrencilerden ve danışman öğretmenlerden bilgi aldı. Ses komuta ile kontrol edilebilen asansör sisteminden akıllı ev otomasyonuna, endüstri robot koldan şehrin ilk ve en hızlı kargo taşıyan otonom İHA'sına kadar farklı alanlarda dikkat çeken ve TEKNOFEST yarışmasına katılan onlarca robot sistemleri fuarda görücüye çıktı.

Karaman Bilim ve Sanat Merkezinin Bilim Fuarındaki Çalışmalar İlgi Çekti

Karaman Bilim ve Sanat Merkezi Bilim Fuarları ile kapılarını davetlilere açan bir diğer kurum oldu. Açılış programına, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, Şube Müdürü Aziz Demir, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Koordinatör öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerin hazırlamış olduğu projeyi ziyaret eden protokol üyeleri çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Bifa Ortaokulu Öğrencileri Bilim Fuarında Çalışmalarıyla Hem Eğlendi Hem Öğrendi

TÜBİTAK tarafından desteklenen öğrencilere araştırma alışkanlığı kazandırmak, bilimsel araştırmanın yöntem ve tekniklerini öğreterek geleceğin bilim adamları yetiştirmeyi amaçlayan 4006 Bilim Fuarları kapsamında Bifa Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları projeleri ve çalışmaları İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'a ve davetlilere anlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285