banner358

Öğrenciler Beyaz Perdenin Büyülü Dünyasıyla Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneğinin ortaklığıyla yürütülen Bir Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor Projesi kapsamında Karaman’da sinemaya gidemeyen 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri beyaz perdenin büyülü dünyasıyla tanıştı.

Öğrenciler Beyaz Perdenin Büyülü Dünyasıyla Buluştu

Ülkemizde imkân bulamayarak daha önce hiç sinemaya gitmemiş öğrenciler Bir Milyon Öğrenci Sinema İle Buluşuyor Projesi ile beyaz perdeyle tanıştı. “Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın” sloganıyla uygulanan proje kapsamında Karaman’da toplam 3 bin 78 öğrenci 25 Ekim-25 Aralık 2017 tarihleri arasında ilk kez sinemada film izleme fırsatı bulacaklar.

Öğrencilerin heyecan ve mutluluklarına ortak olan ve onlarla birlikte sinema koltuklarına oturan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, sinemada başrollerini Keremcem, Seda Güven,  Oğuz Oktay, Cansu Tosun ve Bülent Çolak’ın paylaştığı ‘İksir’ filmini izledi.

Sinemanın, sosyalleşmeye yönelik olumlu etkilerinin genç nesillere yansıması için hayata geçirilen proje, birçok öğrenciyi ilk defa sinema ile buluşturdu. İlk defa sinema salonunun havasını teneffüs eden öğrencilerin yaşamış olduğu heyecan ve mutlulukları görülmeye değerdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285