Öğrencilere Motivasyon Eğitimi

Kazımkarabekir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, ilçedeki ortaokul ve lisede öğrenim gören 8.sınıf ve 12.sınıf öğrencileriyle, motivasyon ve geleceğe hazırlık eğitimlerinde bir araya gelecek. Bu kapsamda ilk olarak Kâzımkarabekir Ortaokulu 8-A sınıfında öğrenim gören öğrencilere motivasyon ve geleceğe hazırlık eğitimi verdi.

Öğrencilere Motivasyon Eğitimi

Öğrencilere motivasyon, başarı, verimli çalışma, stresle başa çıkma gibi konularda eğitim veren Eryiğit, "Başarıya giden yolda ilk adım motivasyondur düşüncesiyle böyle bir çalışmanın öğrencilerimizi motive edebileceğini düşündük.

Öğretmenlerimiz halihazırda öğrencilerimizin motivasyonunu sağlamak ve onları yüreklendirmek için destekleyici çalışmalar yürütmektedirler. Bizler de öğretmenlerimizin çalışmalarına bir nebze katkı sunmak, sınavlara hazırlanan öğrencilerimize moral vermek, ders çalışma yönünde teşvik etmek, hedef belirlemelerine yardımcı olmak ve onları cesaretlendirmek amacıyla motivasyon eğitimlerini başlattık.

Tüm gayretimiz öğrencilerimizin sınavlara yönelik bakış açılarını olumlu yönde etkilemek, onların moral ve motivasyonlarını en üst seviyeye çıkartmaktır. Eğitimlerde öğrencilerimizin büyük ilgisini görmek bizi oldukça mutlu etti. Onların yüksek motivasyona sahip olmalarını sağlayarak eğitim öğretim faaliyetlerinin daha etkili ve verimli geçmesi için çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz. Sınavlara girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum. Kazımkarabekir eğitim camiası olarak hep birlikte yürüteceğimiz çalışmalarla ilçemizi eğitimde çok iyi noktalara getireceğimize inandım tamdır." dedi.

Motivasyon eğitimlerinin yıl boyunca devam etmesi hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284