Öğrencilerinden Yeni Nesil Engelsiz Araç Projesi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri engelli bireylerin ulaşım sorununu çözecek yeni bir proje geliştirdiler.

Öğrencilerinden Yeni Nesil Engelsiz Araç Projesi

Bu yıl 22-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep’te üçüncüsü düzenlenecek olan Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali için hazırlanan ve ön eleme aşamasını geçen proje ile bireylerin engelli araçları ile dışarıda daha fazla vakit geçirebilmeleri ve hayat kalitelerinin arttırılması amaçlanıyor.
Proje, engelli araçlarının üzerine yerleştirilecek olan ve güneşin konumuna göre hareket eden bir panel sayesinde enerji tasarrufu sağlanmasını ve eski tekerlekli sandalyeler yerine yüksek kapasiteli, modern ve rahat engelli araçları inşa ederek insanlara daha konforlu bir yaşam sunulmasını öngörüyor. 
Yarışmaya ‘İnsanlık Yararına Teknoloji’ kategorisinde girecek olan ‘Elektrik Savaşçıları’ takımının akademik danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Selami Balcı yaparken takım üyeleri ise Murat Karaduman, Halil Coşkuner ve Samet Çamdal’dan oluşuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285