“Öğretmenlik Fedakarlıktır” Dedi 8 Köy Okulunu Onardı

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, yazarı olduğu `Aşk Engel Tanımaz` isimli kitabından elde ettiği gelirle Van ve Muş’taki okulları onararak büyük bir fedakarlığa imza atan Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Ömer Aslan’ı makamında kabul etti.

“Öğretmenlik Fedakarlıktır” Dedi 8 Köy Okulunu Onardı

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Ömer Aslan, yazarı olduğu "Aşk Engel Tanımaz" isimli kitabın satışından elde ettiği gelirle Van'ın Erciş ve Muş'un Malazgirt ilçelerindeki öğrencilerin okullarında daha iyi eğitim görmeleri için 8 okulun sıra ve masalarını onarıp duvarlarını boyadı. 
Konu hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a bilgiler veren Ömer Aslan, "Aşk Engel Tanımaz" isimli bir roman çıkarttığını belirterek satışından elde ettiği geliri, çocuklar için harcamaya karar verdiğini söyledi. Kendi aracıyla Van'ın Erciş ve Muş'un Malazgirt ilçelerine gittiğini belirten fedakar öğretmen, aldığı inşaat malzemeleriyle 8 köydeki okulları onardığını söyledi. 
Ömer Arslan, “Kendi yazdığım romanı sokak sokak, şehir şehir gezerek sattım. Biriken parayla okulların tadilatını tamamlamaya çalıştım. Okulların dış duvarından iç kısımlarına, sıralardan öğrencilerin kullandığı dolap ve masalara kadar tüm bölümleri boyayıp yeniledik. Köylüler ve öğrenciler de yardımcı oldu. Okullar açılınca çocuklar daha hijyenik, daha güzel ve yeni bir okulda eğitim öğretime başlasın diye elimden geldiğini yapmaya çalışıyorum” dedi. 
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan duyarlı davranışından dolayı Beden Eğitimi Öğretmeni Ömer Aslan’ı tebrik etti. Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu hatırlatan İl Müdürü Çalışkan, Ömer Aslan’ın örnek davranışıyla gönüllere girdiğini ifade etti. Mehmet Çalışkan, “Bugünün öğrencilerini yarınlara hazırlayan öğretmenlerdir. Öğretmenlerimiz de öğrencilerimiz için rol modeldir. Ömer öğretmenimizin yapmış olduğu çalışma öğrencilerine rol model olurken büyüklerine de örnek teşkil ediyor. Öğretmenlik mesleğinin en güzel yönlerinden biri insanların gönüllerine girmektir. Öğrenci ve velilerinin gönüllerini fetheden Ömer öğretmenimi tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu. 
Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın Ömer Aslan’a günün anısına verdiği hediye ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285