Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı Sorunsuz Gerçekleştirildi

Bu yıl ilk kez uygulanan, zorunlu olmayan ve isteyen öğrencilerin katılabileceği ortaöğretim kurumları merkezi sınavı, 2 Haziran 2018 tarihinde 8’i merkezde olmak üzere 14 okul ve 187 salonda, sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi.

Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı Sorunsuz Gerçekleştirildi

8. sınıf öğretim programları temel alınarak hazırlanan sınav, ilki 09.30’da ikinci bölümü ise 11.30’da başlamak üzere iki bölüm halinde uygulandı.

Sınav hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, sorunsuz bir sınavın gerçekleştiğini ifade etti. Sınav merkezlerini ziyaret ederek sınav uygulamasını yerinde inceleyen İl Müdürü Mevlü Kuntoğlu, "Bakanlığımız tarafından bu yıl ilk kez uygulanan ortaöğretim kurumları merkezi sınavında öğrenci ve velilerimizle sohbet ederek onların heyecanını paylaştık. Sınavla ilgili onların düşüncelerini aldık" diye konuştu.

İl Müdürü Kuntoğlu, sınavların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için yoğun çaba sarf eden okul idarecileri ile öğretmenlere ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederek öğrencilere de eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285