Ortaokullar Arası Münazara Yarışmasının Finali Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokullar Arası Münazara Yarışmasının Final Programı Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Ortaokullar Arası Münazara Yarışmasının Finali Yapıldı
Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Karaman Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Mustafa Karadeniz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza Bayram, okul yöneticileri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, önemli olanın yarışmak değil önemli olanın yarışmaya katılmak ve sahneye çıkmak olduğunu söyledi. Sultanoğlu, “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tür etkinlikleri düzenlemekteki amacımız öğrencilerimize hayatlarında unutamayacakları güzel anları yaşatmaktır. Eminim ki öğrencilerimiz sahneye çıkıp düşüncelerini savunduğu bu güzel günü hayatları boyunca unutmayacaklardır” dedi.
İki okulun öğrencilerin de kendi düşüncelerini çok iyi bir şekilde savunduğunu ifade eden İl Müdürü Asım Sultanoğlu, “Öğrencilerimiz konularına çok iyi hazırlanmışlar. Burada jürimiz değerlendirme yaparken küsürat farkıyla birinciyi belirlediler. Ama bizim için her iki okulumuzda birincidir. Her iki okulumuzun yöneticilerine ve her iki okulumuz öğrencilerini yetiştiren değerli öğretmenlerine ve öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Otuz dokuz okulun katılımı gerçekleştirilen ve elemeleri beş hafta boyunca süren Ortaokullar Arası Münazara Yarışmasında okullar kıyasıya mücadele ettiler ve Ermenek Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu ile Özel Babaoğlu Ortaokulu tüm rakiplerini bir bir eleyerek finale çıkmaya hak kazandılar.
Finalde Özel Babaoğlu Ortaokulu “Uzun Ömürlü Olmada Genetik Faktörler Etkilidir” düşüncesini savunurken, Ermenek Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu ise Uzun Ömürlü Olmada Sağlıklı Beslenme Etkilidir” düşüncesini savundu.
Münazara yarışmasının finalinde seçici kurul, konuya hakimiyeti, Türkçeyi kullanma, örnekleme ve tanık gösterme, vurgu, tonlama, beden dilini kullanma ve zamanı kullanma konularında öğrencileri değerlendirdi.
Seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda, Ermenek Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu birinci olurken Özel Babaoğlu Ortaokulu ise ikinci oldu.
Dereceye giren öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ile Karaman Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Mustafa Karadeniz tarafından verildi.
Program günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285