banner358

Özel Öğrenciler İçin En Özel Proje: “Bizimle Sanata Var mısın?”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, BİLSEM ve Üstün Yetenekliler Teknoloji Araştırma Derneği tarafından hayata geçirilen “Bizimle Sanata Var mısın?” projesi kapsamında özel öğrenciler yeteneklerini BİLSEM’de resim yapıyor, enstrüman çalıyor ve kodlama yazıyorlar.

Özel Öğrenciler İçin En Özel Proje: “Bizimle Sanata Var mısın?”

Bilim ve Sanat Merkezinde özel öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, projeye ilişkin açıklamalarda bulundu. 
Yürütülen proje çerçevesinde özel eğitim sınıflarında öğrenim gören engelli öğrencilerin özel yetenekleri doğrultusunda tespit edilerek yetenek alanlarına göre eğitim aldıklarını belirten Abdurrahman Kurt, yaptığı açıklama da “Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Karaman Bilim ve Sanat Merkezi ve Üstün Yetenekliler Teknoloji Araştırma Derneği tarafından “Bizimle Sanata Var mısın?” projesi Türkiye’de ilk ve tek olma özeliği gösteriyor. Bu proje kapsamında il genelinde özel eğitim öğrencilerinin yetenekleri öğretmenlerimiz tarafından ön tespiti yapıldı. Yapılan değerlendirme neticesinde bilim teknoloji, görsel sanatlar ile müzik alanında yetenekli olduğu tespit edilen öğrencilerimiz Karaman Bilim ve Sanat Merkezinde akranlarıyla beraber yeteneklerine uygun olarak eğitimler almaya başladı. Eğitimler sonucunda öğrencilerimiz fevkalade çalışmalar ortaya koydu. “Yetenek bütün bireylerde var olan bir özellik ve önemli olan bunların tespit edilmesi ve geliştirilmesi. Yeteneği tespit edilmeyen birey kalmasın ilkesinden hareketle çıktığımız yolda gönüllük esasına göre öğretmenlerimizde bu projeye destek veriyor. Projedeki hedefimiz alan taramasını genişleterek il geneline yayabilmek. Yetenek bütün bireylerde var olan bir özellik, önemli olan bunların tespit edilmesi ve geliştirilmesi. Bizim amacımız bu öğrencilerimizi tespit edip eğitim ortamlarını hazırlamak. Bu çalışmalarda aldığımız geri dönüşlerde eğitim alan öğrencilerimizin ve ailelerin mutlu olduğunu gözlemledik. Bu anlamlı projede emeği geçen Karaman Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ayhan Zerman’a, BİLSEM öğretmenlerine, Üstün Yetenekliler Teknoloji Araştırma Derneğine ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.
Açıklamalar sonrası özel öğrencilerle görsel sanatlar sınıfında resim çizen İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt onlarla bir süre sohbet etti. Renk cümbüşü içerisinde resimlerini çizen özel öğrencilerin mutluluğu tarif edilmezdi. Daha sonra bilim ve teknoloji sınıfında kodlama eğitimi alan öğrencilerin sınıfını ziyaret eden Abdurrahman Kurt, projeye gönüllü katılan öğretmenlerden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 
Son olarak müzik eğitimi alan öğrencinin sınıfına misafir olan İl Müdürü Abdurrahman Kurt, öğretmeninin piyanoyla eşlik ettiği öğrencinin söylemiş olduğu şarkıyı büyük bir beğeniyle dinledi. Karaman Bilim ve Sanat Merkezindeki özel öğrencilere gerçekleştirilen bu anlamlı ziyaret günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285