banner339

``Özel``de Kiyafet Için Veli Izni

Özel okullarin, ögretim yili sonunda, sonraki ögretim yili için okul ögrenci kiyafetini belirlemek amaciyla velilerden muvafakat belgesi almalari gerektigi bildirildi.

``Özel``de Kiyafet Için Veli Izni

Milli Egitim Bakanligi (MEB), özel okullarda ögrenci kiyafetinin nasil belirlenecegine iliskin il milli egitim müdürlüklerine yazi gönderdi.
MEB Özel Ögretim Kurumlari Genel Müdürlügü'nün Müstesar Emin Zararsiz imzali yazisinda, Bakanliga bagli tüm resmi ve özel okullarda ögrenim gören ögrencilerin kilik ve kiyafetlerini düzenleyen yönetmeligin 27 Kasim'da Resmi Gazete'de yayimlanarak yürürlüge girdigi hatirlatildi.
Yazida, son günlerde özel okullara iliskin bazi sivil toplum örgütlerinin yöneticileri tarafindan, özel okullarda Yönetmelik hükümlerine aykiri olarak tek tip forma uygulamasina devam edilecegi yönünde kamuoyuna yanlis bilgiler verildigine dikkat çekildi. Illerdeki özel okullarda, ögrenci kilik ve kiyafetlerinde ilgili yönetmelik hükümlerinden farkli uygulamalara gidilmemesi için açiklama yapilmasina ihtiyaç duyuldugu ifade edilen yazida sunlar kaydedildi:
''Özel okullar, her ögretim yilinin sonunda, bir sonraki ögretim yili için okul ögrenci kiyafetini belirlemek amaciyla ögrenci velilerinden imza muvafakat belgesi alacaklardir.
Muvafakat belgelerinin yukaridaki Yönetmelik hükmü dogrultusunda degerlendirilmesi sonucunda, okul kiyafeti uygulamasina yeter sayida talep bulunmasi halinde, belirlenen okul kiyafetine iliskin karar ve karara esas belgeleri ile birlikte bagli bulunduklari il milli egitim müdürlüklerine bildirmeleri gerekmektedir.''
 Kaynak: aa

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285