Portekiz İzlenimlerini Kuntoğlu’na Anlattılar

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı; Ulusal Ajans tarafından desteklenmeye değer bulunan “Beceri Eğitiminde AB Perspektifi” isimli Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği proje bünyesinde, 10 öğrenci, 4 gözlemci öğretmen, 2 refakatçi öğretmen ile Portekiz’e giden Nefise Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje ekibi İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti.

Portekiz İzlenimlerini Kuntoğlu’na Anlattılar

Nefise Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ümit Taşkuyu projeleri hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na bilgiler vererek “Projemiz kapsamında okulumuzun Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanından 3, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanından 3, Grafik ve Fotoğraf alanından 2, Bilişim Teknolojileri alanından 2 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen ile Portekiz’in Braga şehrinde öğrencilerimiz 3 hafta, öğretmenlerimiz ise 2 hafta süren eğitim ve uygulama programlarını başarı ile tamamlamışlardır.” dedi.

Okul Müdürü Ümit Taşkuyu, toplamda 3 hafta süren faaliyetler sonrasında öğrencilerin farklı toplumlarda aynı eğitimi alan yaşıtları ile işletmelerde beceri eğitimlerine katılarak teori ve uygulamadaki benzerlik ve farklılıkları görme imkânı bulduklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencilerin Portekiz’de edindikleri deneyimler ve mesleki anlamda farklılıklarla ilgili bilgiler aldı. Farklı ülkelerden ortaklarla gerçekleştirilen projelerde edinilen tecrübelerin değerli olduğunu söyleyen İl Müdürü Kuntoğlu, bilimsel anlamda gelişmişlikleri görmek, daha iyiye ulaşmak bakımından bu projelerin iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Medeniyet ölçümüzün farkında olarak ülkemiz ve insanımız bakımından faydalı her bilimsel gerçeği almaya açık olunması gerektiğini vurguladı. Bunun yanında Kuntoğlu, kültürümüzün ve ülkemizin en iyi şekilde temsil edilmesi gerektiğini belirterek ülkemizle ilgili bilgileri proje ortaklarının bizden öğrenmelerinin sağlayacağı yararlara değindi.

Ziyaret günün anısına çekilen fotoğrafın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun başarı dilekleri ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285