Proje Çalışmalarında Sona Gelindi

Öğrencilerde milli, manevi ve ahlaki değerleri geliştirmek, yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl meslek liselerinde uygulanmaya konulan “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesinin çalışmaları tamamlandı.

Proje Çalışmalarında Sona Gelindi

Milli Eğitim İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama'da,''Proje ile öğrencilerin, değerler eğitimi kapsamında nitelikli eğitimin yanında milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin gelişmesi, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesine yönelik merkezden taşraya her okulda bir dizi çalışmalar başlatıldı.

Öğrencilerin hem alanıyla ilgili uygulama yapma imkânı bulduğu hem de toplumda kalıcı gönül köprüleri kurmaları, sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güvenin geliştirilmesi, onlara sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilinci kazandırılmasının hedeflendiği proje ile ders dışı zamanların verimli geçirilmesi sağlanmıştır.

Proje Kapsamında Okul, Aile ve Çevre Bütünleşmesi Sağlanmaya Çalışıldı

Okula olan aidiyet duygularını güçlendiren, gerçek hayatta iş başı eğitimleri ile mesleki becerinin geliştirilmesine katkı sağlayan projelerle, bazen yaşlılarımız ziyaret edilerek ev işlerinde onlara yardımcı olunmuş, bazen teknolojinin güvenli bir şekilde kullanımına yönelik bilgilendirmeler yapılmış, bazen de ihtiyaç sahibi bakıma muhtaç kimsesizlere çeşitli yardımlarda bulunulmuştur.

Proje kapsamında öğrencilerin yaşadığı mahalle ve yakın çevresinde, gördüğü eksiklik ve aksaklıkları gidermeye yönelik sorumluluk duygusuyla hareket etmesini sağlayan çalışmalarla, okul, aile ve çevre bütünleşmesi sağlanmaya çalışılmıştır. Bu kapsamda önce kentte belirlenen kriterlere uygun ailelerin tespiti yapılarak öğretmenleriyle birlikte öğrenci grubuyla aileler ziyaret edildi.

Proje ile 16 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 144 Öğretmenin Rehberliğinde 341 Öğrenci 95 Ev Ziyareti Gerçekleştirdi

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor projesi kapsamında 16 mesleki ve teknik Anadolu lisesinde 144 öğretmenin rehberliğinde 341 öğrenci 95 ev ziyareti gerçekleştirildi. Öğrenci ve öğretmenler 640’tan fazla ihtiyaç sahibiyle buluştu. Çoğunluğu beyaz eşya olmak üzere fırın, çamaşır makinesi, buzdolabı, ütü bilgisayar ve televizyon gibi 92 eşyanın tamiratının yanında 152 aydınlatma, ısıtma ve soğutma ile sıhhi tesisat yapım ve onarımı gerçekleştirildi.''denildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285