Proje Çok Sayıda Öğrencinin Hayatına Dokundu

Kazımkarabekir İlçesinde 2022-2023 eğitim öğretim yılında başlanılan ve bütün okullarda uygulanan "misafirim öğretmenim" projesi eğitim öğretimin başlaması ile birlikte 20.haftasında devam ediyor.

Proje Çok Sayıda Öğrencinin Hayatına Dokundu

Proje kapsamında her hafta bütün okullar Milli Eğitim Müdürü, okul idarecileri ve gönüllü öğretmenlerle, öğrencileri ve ailelerini ilçe merkezinde ve köylerde evlerinde ziyaret ederek onlar için neler yapabileceklerini birlikte değerlendiriyorlar.

Projenin yirminci haftasında Piri Reis İlkokulu öğrencisini ve ailesini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit " ilçemizdeki öğrencilerin en iyi şekilde yetişmeleri için okullarda yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra evlerinde de ziyaret ederek ailelerine ve öğrencilerimize katkı sunmayı hedefliyoruz. 2022-2023 eğitim öğretim yılında başladığımız projenin bu hafta yirminci haftasıydı. Proje kapsamında okullarımız öğrencilerimizi evlerinde ziyaret etti. Aileler ve öğretmenleriyle birlikte el ele vererek neler yapabileceğimizi değerlendirdik. Projeyle çok sayıda öğrencimizin ihtiyaçlarını, sıkıntılarını yerinde görerek çözme imkanı bulduk. Ailelerin yaşadığı sıkıntıları ve talepleri alarak çözümü için girişimlerde bulunduk. Kazımkarabekir eğitim camiası olarak yürüttüğümüz bu çalışma ile çok sayıda öğrencimizin ve velimizin hayatlarına dokunduk.

Öğrencilerimiz için çok faydalı olacağına inandığım projemiz ilçedeki bütün okullarımızda uygulanıyor. Her hafta bende bu çalışmanın içerisinde yer alıyorum. Fotoğraflarda da gördüğünüz öğrencilerimize destek olan çalışma arkadaşlarıma şahsım, ve öğrencilerimiz adına canı gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner404