banner329

Projeleriyle Karaman’ı Temsil Edecekler

Yakıt tasarrufu sağlamayı amaçlayan “Yazın Depola, Kışın Isıt” isimli projeleriyle “Bu Benim Eserim” proje yarışmasının Konya Bölge Sergisi’ne davet edilen Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileri Arzu Naz Kocaoğlu ve Sina Nur Büyüktorun, Danışman Öğretmenleri Arda Şanlıtürk, Okul Müdürü Ramazan Berber ve Müdür Yardımcısı Durdane Çelik ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ı ziyaret ederek projelerini tanıttılar.

Projeleriyle Karaman’ı Temsil Edecekler

Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileri Arzu Naz Kocaoğlu ile Sina Nur Büyüktorun Danışman Öğretmenleri Arda Şanlıtürk rehberliğinde geliştirmiş oldukları projeyle Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından ortaklaşa yürütülen ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen “Bu Benim Eserim” proje yarışmasının bölge sergisine davet edildiler.

Ziyarette ilk olarak Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileri Arzu Naz Kocaoğlu ile Sina Nur Büyüktorun projelerine ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'a bilgiler verdi.

Ortaya konan projenin bir ekip çalışması ürünü olduğunu ifade eden Arzu Naz Kocaoğlu, ülke genelinde bulunan tüm devlet ve ortaokulların katımıyla düzenlenen TÜBİTAK Bu Benim Eserim Proje Yarışması’nda Karaman’ı temsil edeceklerini söyledi. Arzu Naz Kocaoğlu, “Isıtma sistemlerinin verimli kullanılması konusunda yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak konutların duvar ve zeminlerinin ısıtılması ile yakıt tasarrufu sağlamayı hedefleyen “Yazın Depola, Kışın Isıt” projemizle ilimizi başarıyla temsil edeceğimize inanıyoruz.” dedi.

“Projemiz konut yapımında standartlar arasına alındığında ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını düşünüyoruz” diyen Sina Nur Büyüktorun, “Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımıyla çevre bilincinin gelişmesine örnek olmasıyla da bizleri mutlu ediyor. Proje çalışmasının her aşamasında bizlere yol gösteren Danışman Öğretmenimiz Arda Şanlıtürk’e, Okul Müdürümüz Ramazan Berber'e ve Müdür Yardımcımız Durdane Çelik'e teşekkür ederiz." diye konuştu

Çevre bilinciyle yetişen bir neslin eğitimin öncelikli hedeflerinden biri olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, elde edilen başarıdan dolayı Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileri Arzu Naz Kocaoğlu ile Sina Nur Büyüktorun’u tebrik etti. Mehmet Çalışkan, "Danışman Öğretmeniniz Arda Şanlıtürk rehberliğinde ortaya koyduğunuz projeniz gelecek nesillere örnek teşkil edecek bir çalışma olmuş. Ülkemizin sizler gibi yeniliklere açık, analitik düşünebilen ve sorunlar karşısında farklı çözüm yolları üretebilecek öğrencilere ihtiyacı var. Sizlere tavsiyem kendinizi sürekli geliştirin ve bıkmadan usanmadan çok çalışın. Başarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, yeni başarı hikâyeleri yazmanızı temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın başarılı öğrencileri ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MK
MK - 1 yıl Önce

Tebriikler
Karamanlı olarak gurur duydum gençlerle

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285