Rektör Akgül’den Genç Hafıza Tebrik

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Karaman İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Hafız Yetiştirme Programı kapsamında dokuzuncu hafız İsmet Çelik için düzenlenen hafızlık bitirme törenine katıldı.

Rektör Akgül’den Genç Hafıza Tebrik

Program, Okul Müdürü Ümit İbrahim Öztürk'ün açılış konuşmasıyla başladı. İsmet Çelik'in bu eğitim-öğretim dönemindeki dokuzuncu hafızları olduğunu hatırlatan Öztürk, Hafız Yetiştirme Programının öneminden bahsederek yetiştirdikleri hafızları kar altından çıkan kardelenlere benzetti.
Program, öğretmeni Ramazan Doğan tarafından Hafız İsmet Çelik'e cübbe ve sarık giydirilmesiyle devam etti. Ardından genç hafız Kuran tilaveti gerçekleştirdi.
Törende Hafız İsmet Çelik'e çeyrek altın takarak genç hafızı tebrik eden Rektör Akgül yaptığı açıklama da “Öncelikle hafızımıza, öğretmenlerimize ve ailesine emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Genç hafızımızın hayatının ilerleyen dönemlerinde de Kuran'ı tefsir, fıkıh, hadis ilimleri ile birlikte en güzel şekilde ve daimi olarak yaşamasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Kendim de Konya İmam Hatip Lisesi mezunuyum ve böyle bir ortamda bulunmaktan gurur duyuyorum. İsmet Çelik'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284