Sağlık Hizmetleri Öğrencilerinden Meşguliyet Terapisi Sergisi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından ‘İş ve Meşguliyet Terapisi’ sergisi düzenlendi.

Sağlık Hizmetleri Öğrencilerinden Meşguliyet Terapisi Sergisi

Öğretim Görevlileri Ali Ceylan ve Serap Kırıcı’nın danışmanlığında hazırlanan sergide 200’e yakın öğrencinin çalışmasına yer verildi. Sergide geriatrik ve engelli bireylerin günlük yaşam aktivitelerine yardımcı 60 adet cihaz tasarımının yanı sıra söz konusu bireylerin gerçekleştirdikleri aktiviteler sonucu ortaya çıkan 50 adet de çalışma yer aldı.

Sergi ile ilgili değerlendirmede bulunan Öğretim Görevlileri Ceylan ve Kırıcı şunları söyledi: “İş ve meşguliyet terapisi olarak da bilinen rekreasyon aktiviteleri; engelli bireylerin bulundukları ortamdan uzaklaşmalarının ve sosyal izolasyonlarının önlenmesi, onların topluma kazandırılması ve hatta onlara meslek edindirmek amacıyla birçok ülkede uygulanan bir yöntem. Biz de tedavi amacıyla kullanılan bu yöntemi öğrencilerimizle birlikte ders kapsamına alarak uygulamak istedik. Emeği geçen bütün öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285