SBS Karaman 1.’Si Yine Sabah’ Tan

Geçtigimiz hafta açiklanan Seviye Belirleme Sinavlari sonrasinda Karaman büyük basarilara imza atti.

SBS Karaman 1.’Si Yine Sabah’ Tan

Ilimizin en eski dershanelerinin basinda yer alan Sabah Dershanesi SBS’deki basarisini degerlendirdi.
Dershane Müdürü Ahmet Eraslan düzenledigi basin toplantisinda, “Ilkögretim 8. Sinif ögrencilerinin 4 Haziran 2011 tarihinde girdikleri ve merakla bekledikleri Seviye Belirleme Sinavi (SBS) sonuçlari açiklandi.Önceki yillarda yapilan SBS sinavlarinda oldugu gibi 2011 SBS’de de büyük basarilara imza atarak Türkiye genelinde Karaman’in hakli gururu olduk. 2011 ilkögretim-8 SBS de 2 ögrencimiz tüm sorulari dogru cevaplayarak 500 tam puanla Türkiye 1.si oldular. Bu ögrencilerimiz; Özel Gevher Hatun Ilkögretim Okulu ögrencisi Yavuz Selim Yalçin ve Anafartalar Ilkögretim Okulu ögrencisi olan Ahmet Erdem’dir. Karaman geneli basarimiz ise; 6, 7 ve 8. Sinif SBS puanlari ve okul basari puanlarinin ortalamasi alinarak hesaplanan Ortaögretime Yerlestirme Puanina (OYP) göre Sabah Dershanesi ve Özel Gevher Hatun Ilkögretim Okulu ögrencisi Yavuz Selim Yalçin Karaman 1. si oldu.
Ayrica Ortaögretime Yerlestirme Puanina (OYP) göre Karaman’ daki ilk 10 ögrencinin 5 i dershanemiz ögrencisidir. Bu ögrencilerimizde:
Yavuz Selim Yalçin Karaman 1.si
Kadir Mert Laleci Karaman 4.sü
Ömer Tahir Özütemiz Karaman 5.si
Fadime Göker Karaman 9.su
Fatma Beyza Kartal Karaman 10.su olmuslardir.
Dershanemizde 470 puan üzeri 39 ögrencimiz, 450 puan üzeri 86 ögrencimiz, 400 puan üzeri 187 ögrencimiz bulunmaktadir. Karaman’da yillardir basarilariyla marka haline gelen Sabah Dershanelerinin ögretmen ve idareci kadrosu; kaliteli dokümanlari, dershane-okul-ögrenci-aile diyalogu ve özverili çalismalari ile bu basarilari elde etmistir. Ögrencilerimiz de bu güzel sonuçlari elde edebilmek için 3 yil boyunca hazirlandilar. Düzenli olarak derslere girdiler, testler, denemeler çözdüler, ailelerinin ve ögretmenlerinin destegi ile bu basarilari elde ettiler.   
Sonuçlarin açiklanmasi ile beraber Tercih dönemi de baslamis oldu. Tercih sürecinde de ögrencilerimizin yaninda olacagiz. Basarilarindan dolayi tüm ögrencilerimizi tebrik ediyor, hayat boyu mutluluklar diliyorum. Ayrica ögrencilerimizin basarilarinda emegi geçen dershane ve okul ögretmenlerini, idarecilerini ve ögrencilerimizin ailelerini de tebrik ediyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285