banner339

SBS Sampiyonlari Basinla Bulustu

Özel Babaoglu Ilkögretim Okulu’nun SBS’de dereceye giren ögrencileri, okul idaresi ve ögretmenleri ilimizde görev yapan yazili ve görsel basin kuruluslarinin temsilcileriyle kahvaltili bir basin toplantisinda bir araya geldi.

SBS Sampiyonlari Basinla Bulustu

Eredem Park’ta yapilan toplantida konusan Okul Müdürü Hilmi Erdogdu, “5 Eylül 2000 tarihinde baslayan egitim maratonumuzda, bugün 11. yili tamamlamis bulunmaktayiz. 11. yilimizda, basarilarimizi kat kat artirmanin vermis oldugu gurur ve ögrencilerimizi bir üst egitime hazir etmenin sevinciyle karsinizdayiz. Özel Babaoglu ailesinin temeli bundan 11 yil önce Bifa A.S. onursal baskani Sayin Yilmaz Babaoglu tarafindan atilmis, yillar geçtikçe bu aile,  egitimde kalitenin degismeyen adresi haline gelmistir. Okulumuzda her yil yaklasik 400 ögrenci, nitelikli egitim almaktadir. Bugüne kadar 500’ e yakin mezun vermis olan okulumuz, Türk Milli Egitiminin amaçlari dogrultusunda, kendine güvenen, sosyal ve kültürel becerileri üst düzeyde, akademik olarak çok basarili bireyler yetistirmekteyiz. Sabah saatlerinde düzenli servis agimizla evlerinden alinan ögrencilerimiz, toplam 35.000 metre karelik bir alanda kurulu olan huzurlu yuvamizda, sabahtan aksama kadar hayata hazirlanmaktadir. Dogal ve yesilin bol oldugu bir ortamda bulunan okulumuzun dersliklere, çaga ayak uyduran teknoloji ile donatilmis olup, bu dersliklerde braslarinda uzman ögretim kadromuzla ögrencilerimizi hem akademik hem de sosyal olarak bir üst seviyeye hazirlamaktayiz. Son iki yildir Türkiye’de bulunan 38.000 okul arasinda Türkiye’nin en basarili 100 okulu arasina girmekteyiz. Yillarca, özverili çalismanin ve kaliteli egitimin karsiligini hep aldik. Son olarak, 7 Temmuz 2011 tarihinde açiklanan SBS sonuçlarinda il ve Türkiye çapinda daha önce aldigimiz basarilara yenilerini ekledik. Sinava giren 58 ögrencimizden Mustafa Oguzhan Cosgun, Ahmet Akif Isgin ve Halil Özalp sorulan 100 sorunun tamamini dogru yanitladi. Büsra Kardelen Deniz ve Ezgi Lalelidag ise sadece 1 soruya dogru yanit veremedi. Bu ögrencilerimiz, 4000 ‘ e yakin ögrencinin sinava girdigi Karaman’da ilk 10 ögrenci arasinda yer aldi. Bu bireysel basarinin yaninda kitlesel basarida da yine okulumuz Karaman’in en yüksek puan ortalamasina sahip olmustur. Tavan puanin 500 oldugu sinavda okulumuz ögrencileri, 442 puan ortalamasiyla ulasilmasi güç bir basariya da kitlesel olarak imza atmistir. Ögrencilerimizi tek tek kutlar, alinlarindan öperiz” dedi.
Erdogdu, her zaman dedikleri gibi Karaman için Türkiye ile yarismaya devam ettiklerini belirterek, ders  bazinda sayisal verilere baktiklarinda okullarinin üst düzeyde bir basarisinin bulundugunu söyledi.
Türkçe dersi Türkiye net ortalamasi    :   10,6 net             % 46
Okulumuzun Türkçe net ortalamasi    :   19      net           % 83
Matematik dersi Türkiye ortalamasi    :   3,2   net              % 15
Okulumuzun Matematik net ortalamasi    :    14, 4 net            % 72
Fen ve Tekn. Dersi Türkiye ortalamasi    :    7,1   net             % 35
Okulumuzun Fen ve Tekn. net ortalamasi:    15.1 net           % 76
Sosyal Bilg. Türkiye net ortalamasi    :     9, 1 net           % 46
Okulumuzun Sosyal Bilg. net ortalamasi    :     18,2 net           % 91
Yabanci Dil Türkiye net ortalamasi    :     5, 3 net           % 30
Okulumuzun Yabanci Dil net ortalamasi  :    13,1 net           % 77
100 soruda Türkiye net ortalamasi    :     35, 4  net        % 35
100 soruda okulumuzun net ortalamasi    :     80  net         % 80 ‘dir.
Özel Babaoglu Ilkögretim Okulu’nun sadece sinav basarisiyla degil ayni zaman egitim anlayisiyla da ön planda oldugunu da belirten Erdogdu, “Okulumuzda ahlak, kültür ve davranis ögeleri de vazgeçilmez prensiplerimiz arasinda olmustur. Yaptigimiz egitim ögretimin karsiligini,  halkimizin göstermis oldugu yogun ilgiyle aliyoruz. Zaten sinirli sayida olan kontenjanlarimiza halkimizin göstermis oldugu ilgiden dolayi da çok tesekkür ediyorum.
Son olarak hem bireysel hem de kitlesel basarilariyla bizleri gururlandiran 58 ögrencimize, hayatlarinin geri kalan yillarinda saglik, mutluluk ve basari diliyorum. Tek tek alinlarindan öpüyorum. Çocuklarimizla ne kadar övünsek azdir. Çocuklarimizin yetistirilmesinde bizlere destegini esirgemeyen BIFA Bisküvi A.S. Onursal Baskani Sayin Yilmaz Babaoglu’na, Yönetim Kurulu Baskani Sayin Necati Babaoglu’na ve BIFA ailesine, 8. sinif ögrencilerimizin anne-babalarina, okulumuzun tüm ögrenci velilerine,  hiçbir fedakârliktan kaçinmayan ögretmen arkadaslarima ve Özel Babaoglu Ilkögretim Okulu’nun tercümani olan yazili ve görsel basinimiza çok tesekkür ederim.” dedi.
Açiklama sonrasinda dereceye giren ögrenciler okul tarafindan altinla ödüllendirildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285