banner339

SBS’de 3 Türkiye Birincisi Babaoglu’ndan

4 Haziran 2011 tarihinde yapilan 8. sinif SBS sonuçlari açiklandi. Özel Babaoglu Ilkögretim Okulu’ndan üç ögrenci tüm sorulari dogru yanitlayarak 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldular.

SBS’de 3 Türkiye Birincisi Babaoglu’ndan

SBS’de sorulan sorularin tamamina dogru yanit veren Özel Babaoglu Ilkögretim Okulu ögrencilerden Mustafa Oguzhan Cosgun, Halil Özalp ve Ahmet Akif Isgin, okullari adina tarihi bir basariya imza attilar. Son iki yildir Türkiye’nin en iyi 100 okulu arasina girerek, bu alanda en iyi olma yolunda ilerleyen Özel Babaoglu Ilkögretim Okulu’ndan geçen yil da iki ögrenci tüm sorulari dogru yanitlayarak, Ankara ve Izmir Fen Liselerine yerlesmislerdi.
442.100 PUAN ORTALAMASI. ILK 10’DA 5, ILK 100’DE 15 ÖGRENCI
Geride biraktigimiz 10 yilda 6 kez il birincisi çikaran okul, son iki yilda puan ortalamasiyla ilimizde birinci olmus, Türkiye’nin ilk 100 okulu arasinda yer almisti. 2011 SBS’ de de bu büyük basari artarak devam etti. 8. sinif sinav sonuçlarina göre okulun 8. sinif ögrencileri, 442.100 puan ortalamasi ile ulasilmasi güç bir basariya daha imza atti. Karaman’in en yüksek puan ortalamasi yine Özel Babaoglu’na ait oldu. Tavan puanin 500 oldugu sinavda 47 ögrenci 400 puanin üzerinde bir puan aldi.
Ilimizde yaklasik 3 bin 500 ögrencinin girdigi bu sinavda Özel Babaoglu Ilkögretim Okulu ögrencilerinden Mustafa Oguzhan Cosgun il ikincisi, Ahmet Akif Isgin il üçüncüsü, Halil Özalp il altincisi, Kardelen Deniz il altincisi, Ezgi Lalelidag il yedincisi olurken ilk 10 siranin yarisinda Okul ögrencileri yer aldi.  Karaman’da Özel Babaoglu Ilkögretim Okulundan ilk 100’de 15 ögrenci yer aldi. 
BU BASARI, 10 YILLIK BIR ALISKANLIGIN DEVAMIDIR.
Sinav sonuçlari ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Hilmi Erdogdu, “Rakamlar, puanlar ve dereceler her seyi açikça ortaya koymaktadir. Bizim için çok büyük bir sürpriz olmadi. Geçtigimiz yil da 2 ögrencimiz tüm sorulari dogru yanitlamis, il birincisi okulumuzdan çikmis ve sinava giren diger ögrencilerimizin yapmis oldugu ortalama puan ile ilimizin lideri, Türkiye’nin en iyi 100 okul arasina girmistik. Türkiye’deki yaklasik olarak 38.000 ilkögretim okulu arasinda geçen bu yarista, esine az rastlanan bu tarihi basarilarimiz ile ne kadar gurur duysak azdir. Her egitim kurumuna bu tür basarilar kismet olsun diyorum. Ögretmenlerimiz, ögrencilerimiz ve aileleri 3 yil boyunca çok emek harcayarak bu gurur tablosunu olusturdular. 10 yildir süregelen bir aliskanligin devamini getirdiler. Üç ögrencimizin 100 sorunun 100’ünü de dogru cevaplamasi, Karaman’da ilk 100’de 15 ögrencimizin bulunmasi, 400 puanin üzerinde 47 ögrencimizin olmasi, il ve Türkiye çapinda zirvede yer almamiz tarif edilmez bir duygudur. 11. gurur yilimizda bu sevinci yasamamiza katkida bulunan ögretmenlerimize, bize destek olan velilerimize, Bifa A.S. onursal baskani Sayin Yilmaz Babaoglu’na, Bifa A.S. yönetim kurulu baskani sayin Necati Babaoglu’na, ögrencilerimizin dershanelerine, ve sevgili ögrencilerimize tesekkür ederim” dedi.
1.    Yerlestirme için tercihlerin alinmasi, 8-20 Temmuz 2011 tarihleri arasinda yapilacak. Yerlestirme sonuçlari 26 Temmuz tarihinde açiklanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285