SEDEP Proje Ekibinden Kuntoğlu’na Ziyaret

Konya’nın Selçuklu İlçesinde öğrenim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Selçuklu Değerler Eğitimi Programı (SEDEP) ekibi İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti.

SEDEP Proje Ekibinden Kuntoğlu’na Ziyaret

Ziyarette, SEDEP Proje Ekibi adına konuşan Selçuklu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Okan Tekkalan program kapsamında yapılan çalışmalar hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na bilgi verdi.

“Vizyonumuz, geleceğe değer katacak bireyler yetiştirmek”

Selçuklu Değerler Eğitimi Programının (SEDEP), 2012-2013 eğitim öğretim yılında Selçuklu Belediyesi, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi ortaklığıyla “Geleceğe değer katacak bireyler yetiştirmek” vizyonuyla uygulanmaya başlandığını dile getiren Okan Tekkalan, “Selçuklu Değerler Eğitimi Programı (SEDEP); Selçuklu ilçesinde öğrenim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yöneliktir. Programla öğrencilerin; sorumluluklarını taşıyabilecekleri, makul seçimler yapabilmelerine imkân sağlayacak bilgi, beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır. Öğrencilerin gelişimsel düzeyleri çerçevesinde belirlenen sekiz temel değer (sorumluluk, özdenetim, sevgi, dürüstlük, adalet, saygı, yardımseverlik ve sabır) eksene alınmış olup, değerlerimizin kazanılmasını akademik başarı kadar önemli gören bir bilincin paylaşılıp benimsenmesine katkı sunulmaktadır” diye konuştu.

“Çocuklarımızı medeniyet köklerimizden gelen bilinçle yetiştirmek için değerler eğitimi kapsamındaki projeleri son derece önemsiyoruz”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, milletimizin köklü bir medeniyete sahip olduğunu dile getirerek “21. yüzyılın tüm teknolojik gelişmişliklerine rağmen maalesef dünyada zulümlerde ve acılarda aynı oranda azalma gerçekleşmiyor. Refah seviyesi yüksek fakat vicdani değerleri fakirleşen, robotlaşmış ruhlara sahip bir dünyaya, uzun yıllar barışı ve huzuru getirmiş değerlerimizi anlatmalıyız. Çocuklarımızı medeniyet köklerimizden gelen bilinçle yetiştirmek için değerler eğitimi kapsamındaki projeleri son derece önemsiyoruz. Bugün Afrin’den Arakan’a dünyanın dört bir yanında insani değerleri yaşatan kurumlarımız ve yardım kuruluşlarımızın çalışmaları bunun göstergesidir. Bu nazik ziyaretiniz dolayısıyla teşekkür ediyor, örnek alınacak çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Ziyarette, Selçuklu Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu Müdürü Erdinç Sarıca, Selçuklu Hakim Ömer Onsun İlkokulu Müdürü Şenol Eraslan, Selçuklu Cahit Zarifoğlu İlkokulu Müdürü Murat Kılıç ve Selçuklu Şerife Akkanat İlkokulu Müdürü Erol Yalpır da hazır bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285