Şehitlerimizin Anısına Kütüphane Açıldı

Yurt genelinde 17 farklı şehre kurulan Yaşayan Şehit Kütüphaneleri’nin 18.’si ilimizde Vali Halil Nimetoğlu İlköğretim Okulu’nda açıldı.

Şehitlerimizin Anısına Kütüphane Açıldı

Geçtiğimiz günlerde mazbatasını alarak göreve başlayan Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Vali Halil Nimetoğlu İlköğretim Okulu’nda Şehit Oğuzhan Küçük ve Şehit Hakan Yılmaz adına kurulan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. “Yaşayan Şehit Kütüphaneleri” olarak hayata geçirilen projede; ülkemizin dört bir yanındaki okul veya kurumlarda toplumsal gelişime, araştırmalara ve öğrenmeye katkıda bulunmak üzere gönüllü kişilerin desteği ile ‘Aziz Şehitlerimiz’in isimlerinin kütüphanelerde yaşatılması amaçlanıyor. Yurdun dört bir yerinden kitap desteği alınarak oluşturulan kütüphanenin raflarında 3 bin civarında kitap bulunuyor.
Şehit Oğuzhan Küçük ve Şehit Hakan Yılmaz adına Vali Halil Nimetoğlu İlköğretim Okulu’nda düzenlenen kütüphane açılış törenine; Vali Fahri Meral, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdurahman Kurt, Proje Sorumlusu Ümmühan Ertürk, Şehit Oğuzhan Küçük’ün babası Alaaddin Küçük ve öğrenciler katıldı. Açılış sonrasında öğrencilerin halini hatırını soran Belediye Başkanı Savaş Kalaycı öğrencilerin sevgi çemberi arasında okuldan ayrıldı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285