“Şehrin Kardelenleri” Proje Ekibinden Kuntoğlu’na Ziyaret 

Türkiye Ulusal Ajans tarafından desteklenen “Şehrin Kardelenleri” proje sahibi Mehmet Çavaş İlkokulu proje ekibi Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu’nu makamında ziyaret etti. 

“Şehrin Kardelenleri” Proje Ekibinden Kuntoğlu’na Ziyaret 

“Şehrin Kardelenleri” projesi, personel öğrenme hareketliliği çerçevesinde Hollanda´ya giden Mehmet Çavaş İlkokulu proje ekibi yurda dönüşü sonrasında İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret etti. Proje ekibi adına konuşan ve İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na projeye ilişkin bilgiler veren Mehmet Çavaş İlkokulu Müdürü Mustafa Doğan, 1-10 Aralık 2018 tarihleri arasında Hollanda´ya giderek yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim ortamlarındaki entegrasyonu konusunda eğitim alıp, okul ziyaretleriyle de gözlem yapma fırsatı bulduklarını ve proje ekibinin öğrenme hareketliliğinden dolayı memnun olduğunu ifade etti. Hollanda eğitim sistemi hakkında da bilgi sahibi olan proje ekibi eğitimlerden arta kalan zamanda da kültürel geziler gerçekleştirdiklerini söyleyen Mustafa Doğan, “Haziran ayında projenin ikinci hareketliliğini Macaristan’a gerçekleştirecek. 
Projeden dolayı Mehmet Çavaş İlkokulu proje ekibini tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, proje ekibinin önemli bir çalışmaya imzaya attıklarını belirterek konusu itibariyle projenin yabancı uyruklu öğrencilerin eğitiminin ele alınması açısından önem teşkil ettiğini ifade etti. İl Müdürü Kuntoğlu, “Okullarımız tarafından yürütülen projelerin amacı güzel örnekleri yerinde görüp ülkemize taşınmaktır. Özellikle yabancı uyruklu öğrencilerin eğitim ortamlarındaki uyumu konusunda yapılan bu proje öğretmenlerimize edinmiş olduğu tecrübelerle artı bir değer olarak geri dönecektir. Bu anlamlı projede emeği geçen okul idarecilerine ve öğretmenlere teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına son verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285