banner358

Sevgi Evlerinde Kalan Çocuklara Özel Bir Proje: "Hayata Bizimle Tutun!"

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu , Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Hayata Bizimle Tutun! Projesinin imzaları atıldı.

Sevgi Evlerinde Kalan Çocuklara Özel Bir Proje: "Hayata Bizimle Tutun!"

13 Mart 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilen toplantıya ilimiz Valisi Fahri Meral’in eşi Zehra Meral, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kenan Ateş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Servet Türegün katıldı.
Zehra Meral öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından hayata geçirilecek olan sosyal farkındalık ve eğitim projesi “Hayata Bizimle Tutun” ile Çocuk Evleri Sitesinde kalan öğrencilerin resim, sanat, kuaförlük ve pastacılık alanlarında yeteneklerinin gelişimini sağlayıp ileriye dönük meslek edinme anlamında onlara destek olmak hedeflenmektedir.
İmza töreni öncesinde konuşan Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu projenin hedeflerinden bahsettiği konuşmasında protokolün öğrencilerin özgüvenlerinin artması, birlikte çalışma ve başarı duygularını pekiştirmek için imzalandığını belirtti. Eğitim kurumlarının en önemli hedeflerinden birinin yetenekli öğrencilerin yeteneklerini hızla keşfetmek, geliştirmek ve topluma katkıda bulunmak olduğunu ifade eden Kuntoğlu “Kurum olarak önceliğimiz ülkemiz için sürekli kendini yenileyen, yetişmiş, nitelikli, farklılıklarını sergilemekten çekinmeyen bireylerden meydana gelen bir nesil yetiştirmektir. Halk Eğitim Müdürlüğünde açılacak kurslarla öğrencilerimizin meslek edinmelerine katkılar sunulacağız. Kursların ardından eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz bir sergi ile ürünlerini görücüye çıkaracaklardır. Projenin ortaya çıkmasında büyük katkıları bulunan başta ilimiz Valisi Fahri Meral’in eşi Zehra Meral’e, iş birliği içerisinde çalışacağımız paydaş kurumlarımıza ve AR-GE birimimize teşekkür ediyorum. Protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. 
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kenan Ateş ise “İmzalanan protokolle öğrencilerin sanatsal ve teknolojik çalışma olanakları artırılarak hayata hazırlanmaları amaçlanacaktır. Projemizle öğrencilerimizin toplum içindeki rollerini başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içerisinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, üretken ve mutlu bir birey olarak yetişmeleri sağlanacaktır” dedi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Servet Türegün ise sosyal devlet anlayışının kurumlar arası iş birliği ile daha güçlü hale geldiğini vurgulayarak sonuçları düşünüldüğünde böyle bir projede yer almaktan dolayı memnun olduklarını ifade etti. 
Program, atılan imzalar ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.


 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285