Sosyal Bilimler Lisesi’nde Yazarlik Egitimleri Basladi

Sosyal Bilimler Lisesi’nin basvuru sahipligini yaptigi gelecegin Yazarlari Yetisiyor projesinin yazarlik egitimleri basladi. Egitimler metin olusturma teknikleri, etkili yazi yazma gibi konularda verilecek.

Sosyal Bilimler Lisesi’nde Yazarlik Egitimleri Basladi

MEVKA ajansinin destegiyle yürütülen projenin kariyer günlerinde ögrenciler yazar ve akademisyenlerle biraraya gelme firsati da bulacaklar.
Egitimlerin baslamasi münasebetiyle düzenlenen toplantiya Vali Yardimcisi Latif Memis, Il Milli Egitim Müdürü Bekir Aksoy, Edebiyat Fakültesi Dekani Prof. Dr. Turan Karatas, Yazarlar Birligi Karaman temsilcisi Hasan Erkan, egitim yöneticileri, ögretmenler ve ögrenciler katildi.
Sosyal Bilimler Lisesi salonunda gerçeklestirilen toplantida okul Müdürü Ayse Balci proje hakkinda bilgi vererek, “Bu proje ile ögrencilerimiz ancak ismini duyabildikleri, kitabini okuyabildikleri yazarlarla tanisma, sohbet etme firsati bulabilecekler.  Ögrencilerimiz, üniversiteden ve Milli Egitimden donanimli egitimcilerden yazmayla ilgili egitimler alacaklar. Yazilari Karaman sinirlarinin ötesinde begeniyle okunan ögrencilerimiz olacagini ümit ediyoruz” dedi
Egitim için kayitlarin devam ettigini belirten Balci, “Ögrencilerimize bilgisini ve tecrübelerini esirgemeden aktaran kiymetli hocamiz Turan Karatas’a, egitime ve projeye destegini eksik etmeyen degerli Vali yardimcimiz Latif Memis’e ve Il Milli Egitim Müdürümüz Bekir Aksoy’a tesekkür ediyoruz” dedi.
Edebiyat Fakültesi Dekani Prof. Dr. Turan Karatas, yazmak için okumanin önemine dikkat çekerek; “Belki bütün ögrencilerimiz yazar veya sair olmayacak, baska alanlarda da çok güzel isler yapacaklar. Ama sayilari az da olsa güzel yazi yazan ögrencilerimiz yetisecektir” dedi
Il Milli Egitim Müdürü Bekir Aksoy, Sosyal Bilimler Liselerinde verilen egitimlerin önemli oldugunu ifade ederek “Sosyal Bilimler Lisesi edebiyat alaninda üstün nitelikli ögrenciler yetistirecek önemli bir okulumuzdur. Karaman’da egitim kalitesinin yükselmesi için bütün imkânlarimizi seferber edecegiz. Okullarimizin yürüttügü projelere destek verecegiz. Çalismalarindan ve yürüttükleri projeden dolayi Sosyal Bilimler Lisesi müdürünü ve tüm çalisanlarini kutluyorum” dedi.
Vali Yardimcisi Latif Memis de Karaman’in egitim konusunda iyi imkânlara sahip oldugunu, egitimin kendileri için öncelikli oldugunu, egitim konusunda her türlü destegi vermeye hazir olduklarini söyledi.
Yapilan konusmalarin ardindan egitimin ilk dersi basladi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285