“Stratejik Plan Hazırlama Eğitimi” Yapıldı

Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, genel sekreter ve akreditasyon sorumluları için gerçekleştirilen “Stratejik Plan Hazırlama Eğitimi” programına katıldı.

“Stratejik Plan Hazırlama Eğitimi” Yapıldı

Akreditasyon Standardının Temel Yeterlilikler Bölümü’nde yer alan İş Planlaması ve Yönetimi kriteri çerçevesinde düzenlenen eğitimde; Stratejik Planlama sürecine ilişkin bilgiler verildi.
Eğitim sürecinde, Paydaş Analizi, SWOT Analizi, Stratejik Amaç ve Hedef Belirleme, İş Planı Hazırlamaya yönelik uygulamalı grup çalışmaları da gerçekleştirildi.
Stratejik Plan Hazırlama Eğitimi ile ilgili Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş yaptığı açıklama da;“Stratejik yönetim, bir kurumun ne yaptığını, varlık nedenini ve gelecekte ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyan bir yönetim şeklidir. Bu gibi eğitimler; idarelere değer kattığı gibi, faaliyetlerin daha planlı yürütülmesini, başarı veya başarısızlıkların takibini, amaç ve hedeflerin belirlenerek, kurumsal sinerjinin yaratılması sonuçlarını doğurmaktadır” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285