Sultanoglu: “Çocuklarimizin Potansiyelleri, Karnelere Sigmayacak Zenginliktedir”

Ilimizde 46 bin 805 ögrenci karnelerini alarak yariyil tatiline giriyor. Il Milli Egitim Müdürü Asim Sultanoglu ögrencilerin karne sevincini paylasarak bir mesaj yayimladi.

 Sultanoglu: “Çocuklarimizin Potansiyelleri, Karnelere Sigmayacak Zenginliktedir”

Sultanoglu mesajinda su ifadelere yer verdi: “Bir egitim ögretim dönemini daha tamamliyoruz. Yogun ve yorucu bir okul döneminden sonra ögrencilerimiz, karnelerini alarak tatile girecekler. Dinlenmek, oyunlar oynamak, daha fazla kitap okumak için tatili iyi bir firsat olarak görmek gerekir. Bunun yaninda ögrencilerimizin eksikliklerini gidererek ikinci döneme hazirlanmalari ve sevdikleriyle birlikte daha çok zaman geçirmeleri için bu süreyi iyi degerlendirmelerini saglamaliyiz.

Kiymetli Meslektaslarim,
Gelecegimiz olan ögrencilerin yetismesinde en büyük pay süphesiz size aittir. Yorucu ama en az onun kadar mutluluk veren bir meslegi icra ediyorsunuz. Ögrencilerinizin bilgi ile donanmis, sosyal basarisi yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatin her alaninda basarili bireyler olabilmeleri için bir dönem boyunca yogun bir sekilde emek verdiniz. Bu sorumlulugunun farkinda olarak görev yapan tüm ögretmenlerimize tesekkür ediyor, görevlerinde basarilar diliyorum.
Degerli Velilerimiz,
Karnelerde yer alan notlar yalniz ögrencilerin durumunu degil, genel olarak hepimizin egitimdeki çabalarini gösterir. Bu sebeple düsük notlardan sadece ögrencilerimizi sorumlu tutmak, çözüme ulasmak yerine sorunun devamina yol açar. Kaldi ki karnelerdeki rakamsal ifadeler ögrencinin akademik basarisi hakkinda bilgi verebilir belki ama bütüncül olarak ögrencinin basarisi ya da basarisizligi anlamina gelmez. Çocuklarimizin sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sigmayacak kadar zenginlige sahip oldugunu unutmamaliyiz.
Çocuklarimizi hosgörü, sevgi ve sabirla degerlendirdiginizde notlarinin zamanla yükseldigini göreceksiniz. Çocuklarimizla yakindan ilgilenerek onlara gereken destegi ve güveni verdigimiz ölçüde hayatta daha basarili olacaklardir. Egitimde, bazen karsimiza çikacak sorunlarla yilmadan, sabirla yol alarak basarili olabiliriz.
Sevgili Ögrenciler,
Sabirsizlikla beklediginiz karnelerinizi aliyorsunuz. Elinizden geleni yapmak için bir dönem boyunca büyük gayret sarf ettiniz. Her birinizi gayretinizden ve basarilarinizdan dolayi içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki notlariniz size dair bilgiler verebilir fakat tamamen sizi tanimlamaya yetmez. Yapabileceklerinizi, yeteneklerinizi en iyi bilen sizlersiniz. Derslerden yüksek ya da düsük not almis olabilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; basariya olan inancinizi, basarabileceginize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Kendi zaferinize ulastiracak olan güç burada gizlidir. Bu yolda bizler, ögretmenleriniz ve aileniz her zaman yaninizda olacagiz.
Bu duygu ve düsüncelerle il genelinde bir egitim ögretim döneminin daha sorunsuz ve basarili bir sekilde tamamlanmasinda büyük destegi olan basta Valimiz Sayin Murat Koca’ya, Il ve Ilçe Milli Egitim Müdürlügü yöneticilerine, okul müdür ve müdür yardimcilarimiza, ögretmenlerimize ve egitim personelimize tesekkür ediyorum. Tüm egitim camiamizin saglik, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmesini diliyor, saygilar sunuyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285