Sultanoglu Sampiyonlari Kabul Etti

Il Milli Egitim Müdürü Asim Sultanoglu Gevher Hatun Koleji’nin ANÖZDER’in Konya’da düzenlemis oldugu Akil oyunlari yarismasinda bölge birincisi olan akil oyunlari takimini, Akdeniz Bölgesi UMATYA matematik olimpiyatlarinda sampiyon olan ögrencilerini ve Karaman Milli Egitim Müdürlügü Imam Hatip Ortaokulunun Akil Oyunlarinda Karaman birincisi olan takimini makaminda kabul etti.

Sultanoglu Sampiyonlari Kabul Etti

Sultanoglu yaptigi açiklamada “Gevher hatun koleji basarilari ile ilimizi bilimsel ve sosyal faaliyetlerde hakki ile temsil etmistir. Okulumuz akil oyunlari ve olimpiyat çalismalari ile egitime yeni bir bakis açisi ve ufuk kazandirmistir. Her zaman okul müdürlerimle sik sik paylastigim çocuklarin oyun oynayacak zamanlarinin olmasi çok önemli. Ögrencilerin matematigi sevmeleri için caba gösteren ögretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Karaman Imam Hatip Ortaokulunda düzenlenen yarismada 182 ögrenci arasindan 9 farkli kategoride yarisan Gevher Hatun Koleji ögrencileri, 6 madalya alarak büyük bir basari elde etti. Yapilan müsabakalar sonucu 2 altin ve 4 gümüs madalya kazanan Gevher Hatun Koleji Okul puaninda Karaman sampiyonu oldu.
Ögrenciler ANÖZDER’in yapmis oldugu Ulusal 3. Akil Oyunlari yarismasinda 10 Altin, 2 gümüs, 3 bronz madalya alan ögrencileri okul olarak bölge sampiyonu oldu.
Özel Gevher Hatun Koleji Akdeniz bölgesinde yapilan matematik olimpiyatlarinda 1 gümüs ve 2 bronz madalya alarak büyük bir basarinin daha altina imzasini atti. Gevher Hatun Koleji 3 Mayis Cumartesi günü, 480 ögrencinin katilimiyla Alanya’da yapilan UMATYA (Ufuk Matematik Yarismasinda) dan 3 madalya kazanarak Karamanin gururu oldu. UMATYA sonuçlarina göre Gevher Hatun Koleji ögrencilerinden Didar Yilmaz gümüs, Ece Bengisu Gülcan bronz ve Mustafa Talha Arikan bronz madalya almaya hak kazandi.
Konu ile ilgili açiklama yapan Okul Müdürü Ali Celal Öztan “Hiçbir basari rast gele olmaz, basarinin altinda ciddiyet vardir, çalisma vardir, gayret vardir, azim vardir. Okul olarak Akil oyunlari ve Zekâ oyunlarina önem veriyoruz. Ögrencilerimizin matematigi sevmeleri için yaptigimiz çalismalarin meyvelerini toplamaya devam ediyoruz. Bilek veya kas gücünün degil, pozitif aklin, mantigin ve dogru stratejilerin söz sahibi oldugu bu asirda, bizlere emanet çocuklarimizin bu gibi etkinliklerde görev almalarini istiyoruz. Okulumuzda akil oyunlari sinifi ve kulübü bu amaca yönelik çalismalara devam etmektedir. Internet dünyasindaki sözde sosyal ortamlara aldanip asosyallesen neslin yerine, aklini ve mantigini çalistiran, gerçek manada iletisime açik, takim ruhunu tasiyan ve sürekli kazanimlarini gelistiren bireyler hedefliyoruz. Bu türlü organizasyonlar ögrencilerimizin ufuklarini gelistirirken, gelecek hayatlarinda yapacaklari çalismalara isik tutmaktadir. Gevher Hatun koleji sadece matematikte önde degil her alanda en öndedir. Özel okulculukta yapilmasi gerekenlerin sonucunu aldigimiz için çok mutluyuz. Zaferlerle dolu bir okulda hep sahnenin arkasinda kalan ve basariyi kendinden bilmeyen, fakat fedakârca çalismayi da ihmal etmeyen egitim neferi ögretmenlerimizi kutluyorum. Ögrencilerimize de basarilarinin devamini diliyorum. Bu basariyi Karaman halkina hediye ediyoruz.” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285