Tanzanya’li Johannes’in Rektörlük Hayali KMÜ’de Gerçeklesti

Türkçe Olimpiyatlari için Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörlügü’nü ziyarete gelen gençler, renkli görüntüler olusturdu.

Tanzanya’li Johannes’in Rektörlük Hayali KMÜ’de Gerçeklesti

41 ögrenci ve 9 yabanci ögretmen ile birlikte Karaman’a gelip Rektörlük Makamini da ziyaret eden ögrencilerin Rektörlük makaminda okudugu sarki ve siirler, Türkçenin evrenselliginin bir kez daha görüntülenmesini sagladi.

Tanzanya’da annesinin ve babasinin profesör oldugunu, Türkçeyi kendisi kadar ailesinin ve çevresinin de severek konustugunu söyleyen Johannes Joseph Kihanda, ileride bir rektör olmak istedigini ifade etti. Rektör Vekili Prof. Mehmet Karatas’in Rektörlük Makamina Johannes’in oturmasini önermesi üzerine, Tanzanya’li Johannes, sevinçle ve heyecanla Rektör koltuguna oturdu.

Tanzanya’da kurdugu hayalini Karaman’da gerçeklestiren Johannes’in heyecanina Kirgizistan, Kazakistan, Güney Kore’den gelen arkadaslari da katilarak; “Karaman’daki üniversiteye bir gün egitim görmek için tekrar gelecegiz. Mezun olduktan sonra bizim de Rektör olabilecegimize dair kendimize güvenimiz artti” diye konustular.

Johannes Joseph Kihanda, Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi’nde egitim görmekten mutlu olacagini, Rektörlük Makamindaki resminin Türkçenin kardeslik köprüsü üzerindeki etkisini unutturmayacagini ve bunu ülkesi Tanzanya’da da tüm halki ile paylasacagini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285