Temizel-Ünlü Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Ispanya Yolcusu

Avrupa Birligi Egitim ve Gençlik Programlari çerçevesinde hazirlamis olduklari “Web Tabanli Temel Meslek Egitimi” adli LDV Projesi kapsaminda Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Karamanoglu Mehmet Bey Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ve Manavgat Endüstri Meslek Lisesi idareci ve ögretmenlerden olusan proje ekibi Ispanya’ya gidiyor.

Temizel-Ünlü Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Ispanya Yolcusu

Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi proje ekibi Ispanya proje toplantisi öncesi Il Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun’u ziyaret ederek projeleri hakkinda bilgi verdiler. Sube Müdürü M.Akif Duman ve Proje Uzmani Ramazan Arslan’in da katildigi ziyarette Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Cafer Avci, “Projemiz katilimcilarin ülkelerindeki mesleki egitim kurumlarina, ögrencilerine ve ögretmenlerine yönelik olarak hazirlanmistir. Projemizin koordinatörü Karaman Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ortaklarimiz ise Karamanoglu Mehmet Bey Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Antalya Manavgat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Almanya’dan South East Training Academy GmbH (SETA) ve Augsburg Bershule, Ispanya’dan Fase NET’tir. Proje kapsaminda, E -egitim içerikli internet erisimi saglamasi web sayfasinin teorik ve pratik içerikli videolar tarafindan desteklenmesi gibi teknik konularda görüs alisverisinde bulunarak iyi uygulamalarin ülkemize transferi hedeflenmektedir. Bu kapsamda 14 kisilik proje heyetimiz 30 Haziran–6 Temmuz 2011 tarihleri arasinda Ispanya’da gerçeklestirilecek olan proje toplantisina katilacaktir.”  dedi.
Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi proje ekibini agirlamaktan dolayi memnuniyetini dile getiren Il Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun yaptigi açiklamada; “Bilgi çagi, egitim sistemimizi büyük ölçüde etkilemektedir. Bilgi teknolojilerindeki yenilikler egitim için yeni firsatlar ortaya çikarmaktadir. Bu proje ögrencilerimize ve ögretmenlerimize Uzaktan Egitim alaninda yeni ufuklar açacagina inaniyorum. Ayrica bu proje çalismasi, egitim kurumlarimiz ile Karamanoglu Mehmet Bey Üniversitesi arasindaki isbirligini gelistirmesi bakimindan da önem arz etmektedir. Egitim Heyetimizi göstermis olduklari basarili proje çalismalarindan dolayi kutluyor, bu basarinin bütün okul ve kurumlarimiza örnek teskil etmesini diliyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285