TÜBİTAK Proje Yarışma Bilgilendirme Programı Yapıldı

TÜBİTAK İl Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan ve ortaokul ile lise öğrencilerinin araştırma proje yarışmalarının başvurularına yönelik bilgilendirme programı çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

TÜBİTAK Proje Yarışma Bilgilendirme Programı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın katılımcıları selamlayarak başlayan programda ilimizde görev yapan öğretmenlere yönelik çalıştaylarla projelere katılıma dair bilgilendirmelerin yapıldığı ifade edildi. TÜBİTAK projelerinin eğitimin önemli bir parçası haline geldiğine dikkat çeken İl Müdürü Çalışkan, öğretmenlerin öğrencilerini projelere yönlendirmesi ve teşvik etmelerini istedi.

Ardından TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Hacıbeyoğlu ve Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Mücahit Yılmaz, sunumlarıyla ortaokul ile lise öğrencilerinin araştırma projeleri ile ilgili öğretmenlere bilgilendirmelerde bulundular. Programda; yarışmaların amacı, bilimsel soru sorma, proje yol haritası, tematik ve ana alanlar, proje çalışmalarının sağlayacağı yararlar, ödüller, başvuru süreçleri, değerlendirmeler ve bölgesel istatistiklerin yer aldığı sunumlar sonrasında katılımcı öğretmenlerin soruları cevaplandırıldı.

Program İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’ın teşekkür ve değerlendirme konuşmalarıyla sona erdi.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen programın tamamına Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü memkaraman Youtube kanalından ulaşabilir: 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284