TÜBİTAK Projelerine, Katılım Sürecine İlişkin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Hacıbeyoğlu tarafından ortaokul ve lise öğrencilerinin araştırma projeleri yarışmalarına ilişkin yapılan toplantıya katıldı.

TÜBİTAK Projelerine, Katılım Sürecine İlişkin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Telekonferans yönetimiyle yapılan ve okul müdürlerinin katıldığı toplantının açış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan yaptı. Toplantıya katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, salgın sürecinin her alanı etkilediği gibi eğitim alanında da değişikliklere neden olduğunu söyledi.

Mehmet Çalışkan, "Salgın sürecini en olumlu şekilde atlatabilmek için Bakanlığımız tarafından gerekli adımlar atılarak önemli çalışmalar yapıldı. Bu çalışmaların sonucunu salgın dönemi bittiğinde verileri tekrar ele alıp değerlendireceğiz. Hayat devam ediyor. Devam eden bu süreç içerisinde eğitimde Bakanlığımız tarafından yeni bir yol ve yöntem belirlendi. Eğitim sistemimizin içinde TÜBİTAK projeleri de önemli bir yer tutmakta. Bizler salgın sürecini atlattıktan sonra yapacağımız çalışmalara yoğunlaşmamız gerekir. Bu anlamda Mehmet Hacıbeyoğlu sağ olsun bizi kırmadı. TÜBİTAK yarışmaları konusunda bilgilendirmede bulunacak. Toplantının eğitim yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize katkılar sağlaması dileğiyle Doç. Dr. Mehmet Hacıbeyoğlu'na teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın açış konuşmasının ardından TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Hacıbeyoğlu tarafından ortaokul ve lise öğrencilerinin araştırma projeleri yarışmalarına ilişkin eğitim yöneticilerine bilgilendirmede bulunurken yapılacak çalışmalarda izlenecek yol, yöntem ve ipuçlarını anlattı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285