TÜMTAL’da TÜBİTAK Bilim Söyleşisi Yapıldı

2016 yılında başlatılan Avrupa Komisyonu girişimi, Avrupa Mesleki Beceriler Haftasına Temizel-Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (TÜMTAL) de iki etkinlikle dahil oldu.

TÜMTAL’da TÜBİTAK Bilim Söyleşisi Yapıldı

16-20 Mayıs 2022 Mesleki Beceriler Haftasında "Staj Deneyimimi Paylaşmak" etkinliğinde AB ülkelerine giden TÜMTAL öğrencileri sonraki yıllarda Avrupa'da staja gidecek okuldaki diğer öğrencilerle tecrübe paylaşımında bulundular.

2018 yılından sonra Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2021-2027 yılları arasında da Erasmus+ Mesleki Eğitim Akreditasyonu belgesi alan okul her yıl Avrupa ülkelerine stajyer öğrenci göndererek Mesleki Eğitimin kalitesini arttırmayı hedeflemektedir. Mesleki Eğitim Akreditasyonu kapsamında Uzaman daveti kapsamında 11-12 Mayıs tarihlerine çekilen diğer etkinlikte ise TÜMTAL öğrencilerinin Hollanda'da staj yapacağı kurum yetkilisi Muhammet Bilgiç tarafından "Avrupa'da Stajı İçin Nasıl Hazırlanmalı?" isimli etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğin ilk gününde STEM eğitim üzerine seminer ve proje temelli staj öğrenimi semineri verildi. Öğrencilerin yurtdışı stajı öncesi nasıl hazırlanmaları, hangi mesleki ön bilgilere sahip olmaları gerektiği ve ne tür proje temelli uygulamalarla stajlarını tamamlayacakları anlatıldı. Etkinliğin ikinci gününde ise Arduino ve Scratch gibi temel materyallerle roket hazırlama programlama atölye uygulaması gerçekleştirildi.

TÜMTAL öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen etkinliklerle Mesleki Beceriler Haftasında Karaman'ı temsil etmiş oldu. Öğretmenler, kuruluşlar, öğrenciler ve eğitmenleri tek bir çatı altında bir araya getirerek Mesleki Eğitimin hem gençlere hem de yetişkinlere sunduğu birçok faydayı sergileyerek Avrupa Mesleki Beceriler Haftası amaçlarına katkıda bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284