Ücretsiz Ders Kitapları Okullara Dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz verilen ders kitapları Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri tarafından okullara dağıtıldı.

Ücretsiz Ders Kitapları Okullara Dağıtıldı

Okullara getirilen kitaplar, görevliler tarafından her sınıf için ayrıldıktan sonra her öğrenci için poşetlenerek sıralara yerleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Abdülhamit Karataş ile birlikte ücretsiz ders kitabı dağıtım noktasını ve okulları gezerek incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz verilen kitapların dağıtımının yapıldığını söyledi.

2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk gününde kitapların tüm öğrencilerin sırasında hazır olduğunun altını çizen Kuntoğlu, "Bu uygulama devletimizin büyüklüğünü, eğitim konusundaki hassasiyetini ve vatandaşa olan hizmeti açısından büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımızın eğitimine katkı sunan ve onların yetişmesinde büyük rol oynayan ders kitaplarımızın sorunsuz bir şekilde okullarımıza ulaştırılmış olup, ilimizde bu yıl toplam 371 bin ücretsiz ders kitabı dağıtılmıştır. Bütün öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı bir eğitim yılı diliyorum." diye konuştu.

Öte yandan, 2018-2019 eğitim öğretim yılında okutulacak kitapların tamamına ‘//www.eba.gov.tr/ekitap’ internet adresinden ulaşılabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285