Ufka Yolculuk Ekibinden İl Müdürü Kuntoğlu’na Ziyaret 

Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Recep Işık ve Ufka Yolculuk Karaman İl Temsilcisi Salih Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek yapmış oldukları faaliyetler hakkında bilgi verdiler.

Ufka Yolculuk Ekibinden İl Müdürü Kuntoğlu’na Ziyaret 

Ziyarette, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na yarışmaya ilişkin bilgiler veren Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları Karaman İl Temsilcisi Salih Yılmaz, bu yıl yapılacak Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 7.’sinin düzenlediğini belirterek “İçindeki Güzelliği Paylaş” sloganıyla yola çıktıklarını ve bu yıl yarışmanın konusunun “Güzel Ahlak”  olduğunu ifade etti.

Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Salih Yılmaz,“Peygamber Efendimiz’in(SAV) ‘Sizin en hayırlınız ahlakça en güzel olanınızdır’ Hadis- i Şerif’inin yarışmasının önemini ortaya çıkarmaktadır. Ufka Yolculuk yarışma kayıtları 16 Şubat’ta sona erecek. Bu yıl iki kademeli bir sınav yapılacak. Birinci kademe sınavı 17 Şubat’ta online sınav olarak yapılacak. İkinci kademe sınavı ise 17 Mart’ta da yazılı sınav olarak yapılacak.Yarışma ile ilgili bütün detaylara www.ufkayolculuk.com sitesinden ulaşılabilecek” diye konuştu.

Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Yüksel Recep Işık ise Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarını Karaman’da Atak Gençlik Kulübü olarak organize ettiklerini, güzel ahlakın İslam’ın temel taşlarından olduğunu vurguladı.

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının önemli olduğunu belirterek öğrencilere manevi değerlerin kazandırılması açısından bu yarışmayı önemsediklerini ifade etti. Kuntoğlu, “Bakanlığımız ile Ufka Yolculuk Yarışmaları arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde düzenlenen bu yarışma öğrencilerimize güzel ahlakı ve erdemli davranışları kazandırması noktasında önemli katkılar sağlayacaktır. Her insanın içinde doğuştan gelen güzellikler vardır elbet. Güzellikleri ortaya çıkarma ve pekiştirme çabasındayız. Bu yılki yarışma sloganı ‘İçindeki Güzelliği Paylaş’ ifadesi de güzel ve doğru bir tespit olmuş. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na, Yüksel Recep Işık tarafından ÇEKÜD(Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) ve E-DER(Eğitim ve Değişim Derneği) tarafından bu yıl organize edilen  “Dikili Ağacım Var/ Öğretmenime 1 Fidan Hediye” ödülü, Salih Yılmaz tarafından ise ilkokul, ortaokul ve lise için 3 kategoride hazırlanan Ufka Yolculuk Yarışma kitapları hediye edildi.

Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğrafların ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285