Üniversiteye Manevi Danışmanlık Anabilim Dalı Kuruldu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Senatosunun teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun kararıyla Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Manevi Danışmanlık Anabilim Dalı kurularak Manevi Danışmanlık II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı açılacak. 

Üniversiteye Manevi Danışmanlık Anabilim Dalı Kuruldu

Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, üniversite bünyesinde açılan Manevi Danışmanlık Anabilim Dalı ve Manevi Danışmanlık II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programının hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Toplumlar ve bireyler ilerleyen zamanla birlikte yeni bir dönüşüm içine giriyorlar. Bu dönüşüm içinde bazı değerler önemini yitiriyor bazılarının yerini yeni düşünceler alıyor veya bazıları tamamen ortadan kalkabiliyor. Günümüz toplumlarında insanların manevi değerlere daha çok ihtiyaç duyduğu gerçeğinden hareketle onlara akademik anlamda din öğretileri becerisi kazandırmak, ayrıca dini danışmanlık ve rehberlik yapabilecek bilgi ve beceriye sahip uzmanlar yetiştirmek amacıyla kurulan Manevi Danışmanlık Anabilim
Dalı ve Manevi Danışmanlık II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programının önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini düşünüyorum” dedi.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayten sağlam
Ayten sağlam - 9 ay Önce

Ücreti ne kadar. Kaç dönem sürecek üniversiteye kayıt nasıl yapılır.

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285