Vali Ali Akan Ortaokulu Ispanya’ya Gitti

Avrupa Birligi Egitim ve Gençlik Programlari çerçevesinde hazirlamis olduklari Comenius Projeleri kabul edilen Vali Ali Akan Ortaokulu Ispanya’ya gitti.

Vali Ali Akan Ortaokulu Ispanya’ya Gitti

Vali Ali Akan Ortaokulu proje ekibi Sube Müdürü Mehmet Akif Duman’in da katilimiyla Il Milli Egitim Müdürü Asim Sultanoglu’nu ziyaret ederek projeleri hakkinda bilgi verdiler. Ziyarette Vali Ali Akan Ortaokulu Müdürü Ahmet Göksu, “Eco Ideas, Eco Citizens-Çevre Fikirleri, Çevre Dostlari”adli projemiz kapsaminda okulumuz proje ekibinden iki personelimiz 20–26 Ocak 2013 tarihleri arasinda Ispanya’nin Granada sehrinde gerçeklesecek olan proje toplantisina katilacaktir. Projemiz kapsaminda yurtdisindan ortak okullar ile ortaklasa yapmakta oldugumuz çalismalari gözden geçirme firsati bulacagiz ”dedi.
Vali Ali Akan Ortaokulu proje ekiplerini agirlamaktan dolayi memnuniyetini dile getiren Il Milli Egitim Müdürü Asim Sultanoglu yaptigi açiklamada, “Ilimizde 2005 yilindan beri projeler kapsaminda 385 ögrencimiz ile 668 idareci ve ögretmenimiz olmak üzere toplam 1028 kisi Avrupa ülkelerine giderek proje alanlari ile ilgili staj ve inceleme yapma imkâni bulmustur. Ayrica, Avrupa’nin farkli ülkelerinden 682 ögrenci ve egitimci ilimize gelerek Türk Milli Egitim Sistemini inceleme firsati bulmustur. Avrupa’daki egitim kurumlari ile ortaklasa yapilan projeler araciligiyla kültürler arasi etkilesim saglanmakta ve ülkeler arasi bilgi ve tecrübe alisverisi saglanmaktadir. Bu güzel çalismayi ortaya koyan idareci ve ögretmenlerimize tesekkür ediyor, basarilar diliyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285