banner339

Yaz Bilim Okulu Ögrencileri Tarihi Yerleri Kesfettiler

Ögrencilere farkli alanlarda egitim veren ve ögretirken eglendiren Yaz Bilim Okulunda, Karaman gezisi yapildi.

Yaz Bilim Okulu Ögrencileri Tarihi Yerleri Kesfettiler

Karaman’da ikamet etmelerine ragmen belki de hiç gitmedikleri yerleri gezme firsati bulan Yaz Bilim Okulu ögrencileri Çesmeli Kilise, Tartan Evi, Hürrem Dayi Evi, Karaman Müzesi gibi yerleri gezerek, Karaman Valiligi’nden görevlendirilmis rehberin esliginde bilgi aldilar.
Yaz Bilim Okuluna devam eden ögrenciler, Karaman’da yeni açilan Kitap Fuarini da ziyaret ettiler. “Firsat egitimi” adi verilen ögretim yöntemi kullanilarak Kitap Fuarina götürülen çocuklar, kitaplari incelediler, kitap alis verisi yaptilar. Fuardan birbirlerine ve yakinlarina hediye olarak kitap alan çocuklar, Yaz Bilim Okulunda yeniden farkli bir etkinlik içerisinde olmaktan mutlu olduklarini belirttiler.
Karaman gezisinde ayni zamanda Karaman’daki eski yasam tarzi hakkinda da açiklamalar yapildi. Program kapsaminda Tartan Evi’ni gezen çocuklar, Tartan Evi’ndeki duvar islemelerini, sömineleri, eskiden kullanilan yüklük, ev hamami gibi ev bölümlerini ilgi ve dikkatle gözlemlediler. Sürekli görevlilere sorular soran ve yeni bilgiler edinen çocuklar, eglenerek ve gezerek ögrenmenin keyfini yasadilar.
22 Temmuza kadar devam edecek okulda sportif faaliyetlerden saglik egitimine, Türkçe egitiminden bilimsel aktivitelere kadar genis bir yelpazede verilecek egitimlerle ögrencilerin kendi ilgi alanlarini kesfetmelerine olanak saglaniyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285