banner339

Yaz Bilim Okulu Ögrencilerinin Keyifli Egitimi

Ilimizde Yaz Bilim Okulu etkinlikleri kapsaminda 3 hafta önce egitime baslayan 9-12 yas grubundaki çocuklar Ingilizce, Türkçe, Müzik, Resim, Biyoloji, Matematik, Saglik derslerinin yani sira sanatsal, sosyal ve sportif faaliyetlerle de zaman geçiriyor.

Yaz Bilim Okulu Ögrencilerinin Keyifli Egitimi

Yaz Bilim Okulu ögrencilerine ögleden önce üniversitenin farkli akademik birimlerinden ögretim elemanlari esliginde eglenceyle karisik bilgiler veriliyor. Çocuklar, Çocuk Gelisimi Bölümündeki ögretim elemanlarinin önderliginde her gün farkli etkinlikler yapiyor. Huzurevi ziyareti yaparak sosyal sorumluluklarinin bilincinde olduklarini gösteren çocuklar, haftanin bir günü de üniversitenin konferans salonunda sinema izleyerek keyifli dakikalar geçiriyor. Matematik biliminde sayilarin eglenceli yönlerini tanitan Kamil Özdag Fen Fakültesi ögretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Nihal Yokus, zihinlerinden hizli hesaplamalar yapabilen minik çocuklarla matematik dersi yapmanin çok keyifli oldugunu belirtti. Drama odasinda yerde minderlere rahatça oturup sayilarla oyun oynayan çocuklar, basardiklari her sonuç için ögretim üyesi Yokus'tan hediye almanin sevincini yasiyorlar. Fakültelerdeki arastirma görevlileri de çocuklari çesitli konularda bilgilendirdi.
Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Yunus Emre yerleskesinde devam eden etkinliklerin, 22 Temmuz'da son bulacagi bildirildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285