banner339

Yaz Bilim Okulu Sona Erdi

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi ve Karaman Bilim ve Arastirma Merkezi isbirligi ile çocuklarin bilime olan ilgisini arttirmak, sanat ve spor alaninda girisimcilik yeteneklerini ön plana çikarmak ve üniversite ile toplumun etkilesimini güçlendirmek amaciyla gerçeklestirilen 2.nci Yaz Bilim Okulu sona erdi.

Yaz Bilim Okulu Sona Erdi

Yaz Bilim Okuluna devam eden ögrenciler için, Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi’nin Piri Reis Konferans Salonunda eglenceli bir kapanis töreni düzenlendi. Üç hafta süren zengin bir programin ardindan, çocuklar nese içinde 2.nci Yaz Bilim Okulu Katilim Belgelerini aldilar.
Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Beden Egitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Osman Çevik, çok sayida ögrenci velisi ve ögrencilerin katildigi tören, eglenceli görüntülerle son buldu.  Yaz Bilim Okulunun kapanis konusmasini gerçeklestiren Prof. Dr. Osman Çevik, Yaz Bilim Okulunun halk ile üniversitenin bütünlesmesine firsat olusturdugunu ifade etti. Çok sayida aileyi üniversitede misafir etmenin mutlulugunu yasadiklarini belirten Çevik, 2012 yilinin yaz döneminde de daha zengin bir program ile Yaz Bilim Okulu etkinlikleri yapilmasinin planlandigini da açikladi.
Yaz Bilim Okulu ögrenci velilerinden Osman Kehya, veliler adina konusmasinin ardindan, 2.nci Yaz Bilim Okulu etkinliklerinin sunuldugu barkovizyon gösterisi yapildi.
Capoeira sporunu ögrenirken edindikleri beden hareketlerini ailelerine heyecan içinde sunan çocuklar, nese içinde hem capoeira hem de jimnastik hareketleri yaptilar. Isaret dili kursu ile isitme engelli bireylerle iletisim kurabilecek duruma gelen çocuklar, günlük hayatta sik kullanilan ifadeleri isaret dili ile katilimcilara anlatmaya çalistilar.
Çocuklarin yaptiklari ebru, pastel boya resim, seramik ve fen bilimlerine yönelik deneyleri arastirarak yaptiklari küçük deney örnekleri sergisinin ardindan, katilimcilara sunulan ikramlar ile Yaz Bilim Okulu son buldu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285