banner339

Yaz Bilim Okulunda Doçentten Matematik Dersi

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi ile Karaman Bilim ve Arastirma Merkezinin isbirligi ile yürütülen Yaz Bilim Okulu, keyifli ve dolu dolu etkinliklerle devam ediyor.

Yaz Bilim Okulunda Doçentten Matematik Dersi

Matematik biliminin eglenceli yönünü görmeleri temel hedefi ile yapilan “Siradisi Matematik” isimli derste; Kamil Özdag Fen Fakültesi ögretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Eylem Güzel Karpuz, sayilarin ne kadar eglendirebilecegini gösteren bir ders yapti. Hiç sikilmadan 2 saat boyunca sürekli parmak kaldirarak aktif sekilde derslere katilan çocuklar, sayilarin eglenceli yönünü kesfettiler.
“Sihirli kareler”, “telefon numarami bul”, “sihirli küp”, kaç tavsan var”, sayilara katlarini ekleyerek eleme oyunu”, “zihnimdeki sayiyi bul” isimli oyunlar, çocuklara kendilerinin matematikte üstün yetenekli olduklarini düsündürdü. Ileri seviyede matematik müfredatinda islenen bir konu olan “möbius seriti”nin nasil yapildigini ögrenen çocuklar, ailelerine ve arkadaslariyla bu matematik oyununu tekrar edeceklerini, kendilerini bir matematik sihirbazi gibi hissettiren bu matematik oyunlariyla matematik bilimine dair özgüvenlerinin arttigini ifade ettiler.
Yaz Bilim Okulu ögrencileri, Saglik Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ögretim Görevlisi Keriman Yildiz’dan ilk yardim ile ilgili prensipleri ve komaya giren bir insana nasil müdahale etmeleri gerektigini ögrendiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285