Yemen Dostluk Ve Dayanışma Derneği ile Protokol İmzalandı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Yemen Dostluk ve Dayanışma Derneği arasında 'Eğitimde İşbirliği' konulu protokol imzalandı.

Yemen Dostluk Ve Dayanışma Derneği ile Protokol İmzalandı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ile Yemen Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr.Abdulrakip Abbad tarafından imzalanan protokole göre Yemenli öğrenciler üniversitede hazırlık (dil), lisans, yüksek lisans ve doktora derecesine kadar çeşitli alanlarda eğitim görebilecek.
Ayrıca Türkiye’de ikamet eden Yemenli öğrencilerin yanı sıra Yemenli akademisyen ve toplum önderleri de üniversite tarafından düzenlenecek olan eğitim programları, workshoplar vearaştırma konferansları gibi faaliyetlere katılabilecek.
İmza töreninin ardından açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, üniversitelerin evrensel kurumlar olduğunun altını çizerek "Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak yabancı öğrenci ve öğretim elemanlarıyla daha da zenginleşeceğimize, tüm insanları kucaklayan büyük ve güçlü medeniyetimizin izlerini dünyanın her tarafına taşıyacağımıza inanıyor; milletler arası dostluk ve kardeşliği pekiştirecek olan protokolümüzün tüm taraflar için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Karamanoğlu Mehmetbey Rektörlük Makamında gerçekleştirilen protokol imza töreninde Yemen Milli Eğitim Eski Bakanı Prof. Dr. Abdulmeced al-Mihlafi ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Üner ile İslami İlimler Fakültesi öğretim elemanları da hazır bulundu. Protokol kapsamında Yemenli ilk öğrenci grubunun yeni eğitim-öğretim döneminde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’ne katılması hedefleniyor.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285