Yetenekli Ressam Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu’ndan Tam Not Aldı

Yapmış olduğu kara kalem çalışmalarıyla ve yeteneği ile ön plana çıkan kendine has stili, yaptığı resimleri ile ilgi gören Sudurağı Karaman Bey Ortaokulu  8. sınıf öğrencisi Rabia Dilay Başar, babası Halil Başar’la birlikte Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek çalışmalarından bahsetti.

Yetenekli Ressam Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu’ndan Tam Not Aldı

Başar, 1 Şubat 2019 Cuma günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Muğlu için yapmış olduğu  karakalem çalışması ile Mevlüt  Kuntoğlu’ndan büyük beğeni aldı.
Gelecekte iyi bir ressam olması için tavsiyelerde bulunurken başarının sırrının çok çalışmaktan geçtiğini ifade eden Kuntoğlu, “Öğrencimiz yapmış olduğu resimlerle yeteneğini ortaya koymaktadır. Bize düşen görev ise öğrencimizde var olan yeteneği geliştirmesi için yol göstermek yani rehberlik etmektir. Rabia Dilay kızımızı yeteneği ile inşallah çok daha iyi yerlerde göreceğiz. Ben bundan sonraki eğitim hayatında Rabia kızımıza başarılar diliyorum” dedi.
Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun yetenekli öğrenciyi ödüllendirmesi ve Rabia Dilay Başar’ın babası Halil Başar’ın kendi şiirlerinden oluşan şiir kitabını İl Müdürü Kuntoğlu’na hediye etmesinin ardından günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285