Yunuskent Özel Öğretim Kursu Kurumlarından Basın Açıklaması

Yunuskent Özel Öğretim Kursu Kurumları basın açıklamasında bulundu.

Yunuskent Özel Öğretim Kursu Kurumlarından Basın Açıklaması

Yapılan açıklamada;''Özel öğretim kursları hakkında çoğu öğrenci velilerinde bilgi eksikliği olduğundan, bu bağlamda halkımızı bilgilendirmek adına yunuskent özel öğretim kursları kurucu müdürlerinden tamer girgin basın açıklaması yaptı.

1.dershaneler geçmiş yıllarda kapatılmıştır,dershane şeklinde çalışan yasal hiç bir kurum bulunmamaktadır.

2.özel öğretim kursları 5580 sayılı özel öğretim kurumları kanunu ve milli eğitim bakanlığı özel öğretim kurumları yönetmeliğine göre her özel öğretim kursu için sadece bir tane dersten kurum açma izni verilmektedir.bir kurs binasında birden fazla ders veremez,bu kurs binası 10 katlı dahi olsa ancak tek dersten kurs verebilir.

3.her bir ders için ayrı bir kurs binası ve kurs izninin olması gerekmektedir.

4.kpss kursları da devlet memurluğuna hazırlayan kurumlardır. Bu kurslarda tyt ayt sınav müfredatı ve ayrıca kimya,fizik,biyoloji gibi dersler işlenemez,yasal zemini yoktur.

Yunuskent özel öğretim kursları olarak bünyemizde bulunan toplam 4 adet özel öğretim kurs binamız ile fizik,kimya,matematik,geometri,edebiyat,türkçe dersleri olmak üzere toplam 4 ana dersden kurs vermekteyiz.

Karaman ilinde tek dersden kurs veren özel öğretim kursları olduğu gibi bizim kurslarımız gibi 4 ayrı binada 4 ana dersden kurs veren aynı eğitim şirketine ait özel öğretim kursları da bulunmaktadır.

Tek binada tüm dersleri veriyoruz veya birden fazla ders veriyoruz seklinde beyanda bulunanlara inanılmamasını gerekli terettütler ve sağlıklı bilgi için karaman il milli eğitim müdürlüğü ve cimer den araştırılarak, bilinçli sekilde kurslara kayıt olunmasını sonradan veli ve öğrencilerin mağdur olmaması için çok önemlidir,mutlaka dikkat edilmelidir.

Karaman il milli eğitim müdürlüğü de bu konuda karamanda gerekli çalışmalar yapmakta ve bu şekilde kayıt alan yanıltıcı bilgi verenler hakkında gerekli yasal işlemleri yapacaklarınıda bildirmektedirler.bu konuda öz verili çalışmalarından dolayı karaman il milli eğitim müdürlüğü özel öğretim şübesi müdürüne ve personeline ve maarrif müfettişlerine de teşekkur ederiz çalışmalarında başarılar dileriz.''denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285