banner329

Yüzlerce Aileye Destek Verildi

Kazımkarabekir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin dolu dolu bir yaz tatili geçirmesi için çok sayıda kurs açmasının yanı sıra öğrencilerin ailelerinin ve ilçe halkının güzel bir akşam geçirmesi, farklı konularda eğitim desteği vermek hedefiyle ilçede açık hava sineması ve eğitim etkinlikleri düzenlemeye başladı.

Yüzlerce Aileye Destek Verildi

Etkinliklerin ilki Piri Reis İlkokulu bahçesinde bütün ilçe halkına ve her kademedeki bütün öğrencilere yönelik olarak düzenlendi. Açık hava sinemasında aileler keyifli bir akşam geçirirken kurulan masalarda ailelere rehberlik desteği ve açık öğretim bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit konuşmasında “ Kazımkarabekir eğitim camiası olarak öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kültürel açıdan gelişmelerine büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda yaz tatilinde ilçemizde çok sayıda kurs ile öğrencilerimize ulaşıyoruz. Bir diğer önem verdiğimiz husus ise öğrenci velilerimizin ihtiyaç duyduğu rehberlik ve eğitim desteklerini sağlamak. Bunun içinde velilerimizi evlerinde ziyaret edip yardımcı olmaya çalışıyor, talep ettikleri eğitimleri açtığımız kurslar ile veremeye çalışıyoruz. İlçemizde başlattığımız açık hava sineması ve eğitim etkinlikleri ile öğrenci ve velilerimizin güzel bir akşam geçirmesinin yanı sıra onlara eğitim desteği de veriyoruz. Yüzlerce aileye ulaştığımız etkinlikle ilçemizin sosyal yaşamına katkı sunmanın yanı sıra, aileler keyifli bir akşam geçirdiler ve en önemlisi ise ailelerin çocuğunun gelişimine katkı sağlayacağı rehberlik desteği verildi. Okul hayatı çeşitli nedenlerle yarıda kalmış anne, baba ve vatandaşları açık öğretim okulları hakkında bilgilendirerek, bilgilendirme broşürleri verip ikna ederek tekrardan eğitim hayatının içine dahil ettik. Piri Reis İlkokulu yöneticilerimizin gayreti ile etkinliğe gelen vatandaşlarımıza patlamış mısır, meyve suyu ve çay ikram edildi. İlçemizde görev yapan okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, yardımcı hizmetlilerimiz el birliğiyle ilçemizi eğitimde çok güzel yerlere getireceğimize inancım tamdır.

Unutulmayacak güzellikteki bu akşamın hazırlanmasındaki fedakarca çalışmalarından dolayı Piri Reis İlkokulu yöneticilerimiz Fatih Çetin ve Şeyma Uyar’a kurduğumuz masalarda vatandaşlarımıza hizmet veren Rehber Öğretmen Emre Zenginoğlu’na, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Özgür Yusuf Karataş’a,  hazırlıklara katkı sunan Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhami Özkay’a, İclal Karabekir Anaokulu Müdürü Murat Kabakçı’ya, Kazımkarabekir ÇPL Müdür Yardımcısı Mehtap Topçu’ya, Sultan Kılıç ve Murat Erkılıçoğlu’na şahsım, ilçemiz ve vatandaşlarımız adına canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285