banner339

Ekonomi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Ekonomi Değerlendirme Toplantısı, Vali Fahri Meral başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Ekonomi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Fahri Meral, yılda iki kez yapılan ekonomi toplantısının ikincisini gerçekleştirdiklerini belirterek, ekonomi toplantısının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olması dileklerinde bulundu.
   
Açılış konuşmasının ardından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanı Vedat Erdoğan yaptığı sunumda, katılımcılara Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin genel yapısı hakkında verdiği genel bilgilerin yanı sıra bütçe ve yatırım projeleri, üniversite, sanayi, sivil toplum kuruluşu işbirlikleri, topluma hizmet ve sosyal sorumluk ile belirlenen hedefler ve izlenecek stratejiler konusunda katılımcılara bilgiler aktardı.
 
Toplantının devamında ise Ticaret ve Sanayi ve Odası Başkanlığı adına Dr. Nezahat Ekici yaptığı sunumda; Karamanın sosyo – ekonomik görünümü istatistiki verilerle paylaşılırken sunumun devamında Karaman’ın ekonomik yapısı, tarım ve hayvancılık konusunda yaşanan gelişmelerin yanı sıra eğitim, sağlık, turizm, Karaman sanayisinin genel durumu, ihracat ve ithalat oranları ile Karaman genelinde yatırım teşviklerinin durumu hakkında katılımcılara bilgiler aktardı.
 
Karaman ekonomisinin genel durumu ile mevcut potansiyelinin ele alındığı toplantı, görüş ve temennilerin ardından soru cevap bölümüyle sona erdi.
 
Valilik Toplantı Salonunda Vali Fahri Meral’in başkanlığında gerçekleştirilen ekonomi toplantısına; vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, meslek kuruluşu temsilcileri, sanayici ve iş insanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285