İş Adamı Sami Özdağ: Torun Sevgisi İçsel Bir Sevgi

İlimizin sayılı kuruluşları arasında yer alan Saray Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Özdağ Capital Dergisi ile yaptığı röportajda özel hayatından kesitler paylaştı.

İş Adamı Sami Özdağ: Torun Sevgisi İçsel Bir Sevgi

Türkiye'nin en hayırsever 50 iş adamı arasında yer alan sanayici- iş adamı Sami Özdağ’ın Capital Dergisi’nde yayınlanan röportajda bilinmeyen yönleri şu şekilde;

Onları daha çok iş insanı, lider ya da yönetici unvanlarıyla tanıyoruz. Oysa özel yaşamlarında Hayrettin, Süleyman, Sami, Nafi, Davut, Ahmet Dede, Canan, Meltem Nine olarak biliniyorlar.

Saray Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Özdağ’ın ise henüz 1,5 yaşında Berra adlı bir torunu var. Berra, Özdağ büyük oğlu Samed’in kızı. Özdağ, “Torunum olmadan önce torun sahibi dostlarımın yaşadıklarını merakla dinler, sonra içimden güler ve abartıldığını düşünürdüm. Ama torunum olduktan sonra gördüm ki anlatılanlar abartı değilmiş, hatta eksiği varmış. Çünkü anlatılacak gibi değil, içsel bir duygu” diyor. Özdağ, torun sahibi olmayı şöyle tanımlıyor: “Torun, sizin kökünüzden bir küçük parça ama sizden bağımsız hareket ediyor. Kontrol edemiyorsunuz ancak içinizden ona akan bir gönül pınarı var. Yakınınızda veya yanınızda olmasa bile onunla devamlı ruhen irtibat halindesiniz ve ondan kopamıyorsunuz.” Eşinin torunuyla ilgili kendisinden daha aşırı duygular yaşadığını söyleyen Özdağ, “Artık bana olan sevgisi bölündü demek az kalır, fazlasını torunuma verdi. Eşim de ben de Berra’yı çok seviyoruz. Onun sayesinde oğluma daha toleranslı davranıyor, böyle durumlarda ‘Berra torpilini kullanıyorsun’ diye takılıyorum” diyor. Özdağ, torununun hayatlarını nasıl değiştirdiğini ise şöyle anlatıyor: “Torunum İstanbul’da olduğu zaman onunla daha çok zaman geçirmek ve ondaki gelişimleri gözlemlemek için işten eve erken gitmek için özel çaba gösteriyorum. Hatta çeşitli bahaneler icat ediyorum. Torunumun hareketlerindeki, yürümesindeki ve kelimeleri telaffuz edişindeki gelişimleri hayretle, sanki üç erkek evlat yetiştirmemiş gibi izliyorum. Oğlum Karaman’daki süt tesislerimizle daha çok ilgilendiği için Karaman’da olduklarında biz de bahane bulup memlekete gidiyor, orada seviyoruz. Ama uzakta olduğumuz zaman oğlum ve gelinim günde en az üç fotoğrafı ve videosunu gönderiyor. Zaman zaman da görüntülü görüşme yapıyoruz. Neredeyse her gün görüşüyoruz desem doğru olur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285