banner358

“İstihdam Seferberliği 2019” Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

“Burası Türkiye, Burada İş Var” sloganıyla başlatılan “İstihdam Seferberliği 2019” kampanyası Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsasının ev sahipliğinde bir otelde düzenlenen bilgilendirme toplantısıyla tanıtıldı. 

“İstihdam Seferberliği 2019” Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Başkan Çalışkan “Herkesin Hedefi Olması Lazım” 
Çarşıdaki bakkalında, manavında bir hedefi olması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, konuşmasında “Bir şehrin güçlü olması ve hedeflerine ulaşması sadece belediye başkanı ve milletvekillerinden beklentiyle olmaz. Sivil toplum örgütlerimizin, derneklerimizin de bugün olduğu gibi bu şehrin hedefine ulaşacak yerde olması gerekiyor.  Sivil Toplum Kuruluşlarımız bugün böyle olduklarını gösteriyor. Türkiye Cumhuriyetinin hedefleri var. 2023, 2053 ve 2071. Bu ülkenin bu hedeflere ulaşması için de bu şehrin hedefleri olması lazım. Ticaret Borsasının ve Ticaret ve Sanayi Odasının hedefleri olması lazım. Kısacası bu şehirde yaşayan herkesin bir hedefi olması gerekiyor” dedi. 
Vali Meral “Dünyanın En Güzel İşi Aş Ve İş Vermektir” 
İlimiz Valisi Fahri Meral, “İstihdam Seferberliği 2019” kampanyasının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, istihdam seferberliğinde Karaman’ın en iyi iller arasında yer alacağına inandığını söyledi. Vali Fahri Meral ise, istihdam seferberliğinde Karaman’ın en iyi iller arasında yer alacağına inandığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına yönelik başlatılan kampanyaya desteğin ilimizden de devam ettiğini ifade eden Vali Meral, “Sloganımız ‘Burası Türkiye burada iş var”, “Burası Karaman burada iş var”. 21 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımız tarafından yeniden başlatılan istihdam seferberliğinde ilimizin en iyi iller arasında yer alacağına inanıyoruz. Şehrimizin potansiyeli var ve her alanda üretme kültürüne sahiptir. Karaman her alanda çalışıyor. Hükümetimizde bütün bunlara ek olarak çok ciddi teşvikler ve destekler sağlıyor. Dünyanın en güzel işi aş vermektir, iş vermektir. Hem üreteceğiz, hem kazanacağız. Ama bunu da istihdamla da taçlandıracağız. Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve büyük bir devlettir. Özel sektörümüz ise dünyanın her tarafında kendisinden övgüyle söz ettiren iş adamlarımızdan oluşmaktadır. Devletimizin sağladığı bu desteklemeler sayesinde iş insanlarımız daha fazla istihdam sağlayacak, vatandaşlarımız iş sahibi olacak, bu sayede sosyal barışa katkı sağlanacak ve ekonomik büyüme hızlanacaktır. Bu vesileyle Karaman’da tüm kesimi milli istihdam seferberliğine katkıda bulunmaya davet ediyorum” diye konuştu. Haber: İHA           

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285