banner339

Karaman'da 620 Dönüm Araziye 115 Milyon Liralık Yatırım

Karaman’a Türkiye’nin en büyük GES’lerinden (Güneş Enerji Santralleri) birini kurmaya hazırlanan ve kuracağı santral ile yaklaşık 33 MW kurulu güçte enerji üretecek olan TEKSİN ENERJİ ÜRETİMİ TİC. VE SAN. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdurgut İş Geliştirme Merkezimizi (İŞGEM) ziyaret etti.

Karaman'da 620 Dönüm Araziye 115 Milyon Liralık Yatırım

620 Dönüm Araziye ilk etapta 115 Milyon Liralık yatırım

Karaman’a yapacakları yatırımla ilgili bilgiler veren TEKSİN ENERJİ ÜRETİMİ TİC. VE SAN. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdurgut;“Karaman/Merkez/Urgan Mahallesinde 620 Dönüm arazi üzerinde ilk etapta yaklaşık 115 milyon değerinde bir yatırım yapacaklarını, devam eden süreçte ise yine Karaman’a Güneş Enerji Panelleri Fabrikası kurmayı planladıklarını, projenin; Karaman, Bölge ve Ülke ekonomisi ve istihdamına önemli katkılar sağlayacak bir yatırım olduğunu ifade ederek, Türkiye enerjide dışa bağımlılıktan bir an önce kurtulmalı ve milli enerjisini üretebilmelidir, onun içinde bu tip enerji yatırımlarının artarak devam etmesi gerekmektedir. Bu önemli enerji yatırımımızın Karaman’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


İŞGEM Genel Müdürü Ali Kantürk'ten teşekkür

Karaman’ın ekonomik hayatına ve istihdamına enerji ile birlikte bir sinerjide katacak olan ve önemli bir katma değer yaratacak olan bu yatırımların TEKSİN ENERJİ ÜRETİMİ TİC. VE SAN. A.Ş.’ ye, Karamanımız’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor ve yine merkezimize bu nazik ziyaretleri ve Karaman’a olan bu önemli yatırımlarından dolayı TEKSİN ENERJİ ÜRETİMİ TİC. VE SAN. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdurgut’a teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285