banner339

Kredi Kartini Kapatmak Isteyenler Dikkat

Bankalar simdi de kredi kartini kapattirmak isteyen tüketicilere “Kredi kartinizi 1 yil kapatmayin sizden aidat almayalim” teklifinde bulundu.

Kredi Kartini Kapatmak Isteyenler Dikkat

Bankalar ile tüketiciler arasindaki kredi karti aidati savasi tam gaz sürüyor. Kart aidati nedeni ile bankalar ile aralari açilan tüketiciler kartlarini kapattirmak isteyince bankalardan“1 yil kredi kartinizi kapattirmama sözü verin sizden aidat almayalim” teklifi geldi. Ayni nedenle kart sahipleri ile sik sik aidat pazarligina oturan bankalar daha önce de “Harcamanizi artirin aidat almayalim”, “Otomatik ödeme talimati verin aidat almayalim” teklifinde bulunmuslardi.
BANKA OYUN BOZANLIK YAPIYOR
“Kredi karti kullaniyorum. Geçen yil kart ücreti talep ettiler kapatmak istedim. O zaman 1 yil kapatmama sözünüze karsilik aidati almayalim denildi. Tamam dedim daha 1 yil dolmadan kredi kartinin yenisi geldi. Simdi kapatmak istiyorum ücretini öde diyorlar. Bu ücret geçen yil içinse almayacagina söz verdin, yok bu yil içinse ben karti kullanmak istemiyorum.”
TÜKETICI ILE BANKA ARASINDAKI SAVAS SÜRÜYOR
“Son ekstreme kredi karti için 90 TL yillik kart bedeli yansimis. Bankayi arayarak iptal etmelerini istedigimde karti 1 yil boyunca kapatmama karsiliginda iade edebileceklerini söylediler. Buda kredi kartimi bu 90 TL'yi ödemeden kapatamayacagim anlamina geliyor. Bana karti yollayacaklari zaman sordugumda yillik üyelik bedelini, onlari ararsam çözeceklerini söylemislerdi. Çözümün böyle oldugunu tahmin etmiyordum. Tüm borçlarimi tek seferde ödeyecegim, ve bankaya ait kredi kartlarimi da iptal edecegim.”
BANKA SÖZÜNDE DURMADI
“3 yildir kredi kart sahibiyim. Karti kullanmadigimdan ve yillik aidati da fazla oldugundan kapattirmak istedim. Bankanin müsteri hizmetlerini aradim iptal basvurusunun alindigi bana geri dönülecegi söylendi. 1 hafta sonra arandim ve müsteri hizmetlerinden bana kartinizi 1 yil daha kullanin kart aidati almayalim teklifi geldi. Bende kabul ettim fakat kartima kart aidati yansittilar. “
Kaynak: paralimani.com
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285